Kaxx

Jaké gymnázium či střední škola jsou dobré v oboru fotografickém, uměleckém, a dostihovém?

Jaké školy byste mi doporučili?
Doplňuji:
Chtěla bych se nějak věnovat koním a focení mě zajímá již přes 4 roky. Jinak zpívám, tančím, hraju na klávesy a přes 3 roky chodím na dramaták.

Nejlepší odpověď
brillant

Již se to tu řešilo, používej vyhledávání.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-gymnazium-ci-stredni-skola-jsou-dobre-v-oboru-fotografickem-umeleckem-a-dostihovem

Další odpovědi
MrGandy

Nedávno jsem se bavil se známým, který je fotograf právě o této profesi. Má ateliér a vše k tomu potřebné. Teď sem zkusím sepsat, jaký na to má názor a předem říkám, že vybírat tento obor nedoporučuje. Fotoaparáty stojí přes 100 000 Kč. Pokud si chcete vydělávat, musíte mít nějaký prostor, čili ateliér. Počítejme cca. 1 milion Kč. Vybavení bude stát další desetitisíce, jelikož s ftooaparátem a prostory si nevystačíte. Dále se fotky upravují, čili buď to umíte nebo si je necháte upravovat od někoho, kdo se tím zabývá… to jsou další peníze. A teď sehnat lidi.
Z toho vyplývá, že uchytit se v současné době jako fotograf je opravdu obtížné.
A můj názor na umělecké obory není taky nijak pozitivní. (teď to ber z pohledu člověka, který dělá ve strojírenství, čili můj názor může být úplně mimo). Jenom v Praze je tuším pár škol v tomto oboru. V prvním ročníku se přijme 60 lidí do dvou tříd. Školy slibují dlouhodobé uplatnění, apod. Pardon, ale jak se uplatní 60 lidí, kteří umí něco namalovat? Udělají logo pro firmu, ale není to nic dlouhodobého. Ano, polovina si možná najde práci v nějakém studiu, ale co zbytek? Kde se pro tyto lidi, kteří umí malovat sežene práce?

Conchus

A co chceš vlastně dělat?