dust8

Jaké existují zdravotní důvody vedoucí ke ztrátě řeči?

Nejlepší odpověď
annas

„Ztráta řeči na základě neurotizujících faktorů se označuje jako mutismus. Znamená nepřítomnost nebo ztrátu řečových projevů, která není podmíněna organickým poškozením centrálního nervového systému. Osoba stižená mutismem by ráda komunikovala, ale nemůže.“

Zdroj: https://www.san­cedetem.cz/cs/hle­dam-pomoc/deti-se-zdravotnim-postizenim/slov­nicek-pojmu.shtml

To se stalo mé kamarádce, když umírala na rakovinu slinivky a jater, že nebyla schopná mluvit.

Moje známá je právě teď na operaci s dutinou ústní, objevil se jí nějaký nezhoubný výrostek. Rovněž nemůže mluvit.

Někdy po určitém děsivém zážitku, možná spíš děti zstratí řeč, ale někdy se později rozmluvíí, jindy se stáhnou do sebe a jsou stále zamlklé.