Jose1f

Jaké existují metody korupce a rozkrádání?

Dokážete popsat a vysvětlit další metody korupce na vyšších úrovních, jako je např. zřizování dceřinných společností, které si účtuji neprovedené, nebo předražené výkony?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejjednodušší a nejvíce používaný způsob je dobře pčipravené výběrové řízení. Buď se stanoví podmínky přesně na jednu firmu, a ostatní tím nemají šanci. A nebo firma která zajišťuje výběrové řízení vybere třeba pět firem a ty všechny nastaví cenu a podmínky tak, že se vybere ta určená. Ostatní většinou potom spolupracují jako subdodavatelé, takže si také na své přijdou, nebo se jim to vrátí při dalším výběrovém řízení. Pokud to takto proběhne, tak je vše prokazatelně podle zákona a pokud nechytnou někoho s krabicí peněz, tak se nedá nikomu nic prokázat.

Další odpovědi
mosoj

To víš ještě ti budu dávat návod na to jak krást. Zlodějů je už víc než dost.

arygnoc

fantázii sa medze nekladú.
Chyba zákonov je je to, že to, čo nie je zakázané, je povolené.
Malo by to byť presne naopak – legálne je iba to, čo je (zákonom) povolené.
A hneď by bolo nemej podvodov a iných nekalostí.