_136

Jaké energetické palivo nahradí v budoucnosti černé a hnědé uhlí když OKD a těžba uhlí v Česku pomalu končí?

Odpovědi
Kepler

V ČR se sází na jedernou energetiku a na obnovitelné zdroje. Není vyloučeno, že z části přejdeme na zemní plyn, tak jako s tím počítají v Německu.

Drap

Plyn, elektřina z jádra.

Pepa25

Je velký rozdíl mezi černým a hnedým uhlím! Černé uhlí se používá v ČR v energetice velmi omezeně, fakticky jen v elektrárně Dětmarovice u Karviné. Těžba hnědého uhlí zatím v ČR nekončí.

Ametyst

Obavám se, že sem zelené mozky zavlečou větrníky.

JežíšKristus

Se zeptejte inženýra Zemana, ten má s OKD bohaté zkušenosti 😉
Solární energie dokáže pokrýt veškeré energetické potřeby lidí. Maroko bude do budoucna solární energii vyvážet, tak si buďto uděláme obnovitelné zdroje sami, nebo budem platit Maroku. Ropa, zemní plyn a spol. tu nebudou věčně.

plebs

Co doporučí nebo nařídí EU

Midoc

Zemní plyn, obnovitelné zdroje: biomasa, bioplyn, energie z vody, větru, slunce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.