Drap

Jaké dřevo nejlépe použít na dětské hřiště ?

Vím že vhodný by byl akát, ten je však v okolí nedostupný.
Doplňuji:
Díky za odpověď. Má představa je však využití spíše listnatého dřeva, díky rostlým tvarům.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud to nechceš lakovat a přitom aby to něco vydrželo (a nestálo majlant), pak doporučuju douglasku, akácii a nebo severský modřín.
Ale běžně by stačil i tlakově impregnovaný smrk…
😉
Doplňuji:
Aha – takže přímo z kmenů, bez opracování tvaru…
😉
Dub, habr, slušně odolný je i třeba jilm a jeřáb…
Jenže u listnatého dřeva hodně záleží na podmínkách, v nichž rostlo.

brazdarom19

Tak tuto otázku jsem si minulé léto také pokládal. Chtěl jsem dětem na zahradě postavit nějaké menší hřiště, ale nakonec z toho sešlo, protože se mi prostě nedařilo sehnat materiál. Místo toho to dopadlo tak, že jsem nakonec už koupil hotové díly tady odtud https://www.an­tonieemma.cz/ a hřiště jen seskládal. :)