tucnakscot

Jake dovednosti mi prinasi precteni textu ?

Ahoj lidi, ptam se na tuto otazku: Co mi prinese (trvale) precteni textu ? Napr. Zrychleni cteni, flexibilita… (dovednosti) To mam namysli. Diky za odpoved.

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, částečně se čtení může zrychlit, ale především rozvíjíte svoje verbální dovednosti a znalost češtiny na úrovni pravopisné a idiomatické. Když budete hodně číst, už nikdy např. nenapíšete takový nesmysl jako „ptát se na otázku“, protože takové spojení v češtině neexistuje.

Další odpovědi
arygnoc

napr. že poznáš písmenká a nemusíš sa podpisovať xxx.

;-Q

marci1

Číst je pro mozek to nejlepší. Zlepšíš si pravopis jazyka českého, vyjadřovací schopnosti, dokážeš lépe mluvit před více lidmi, třeba v sále, kde je několik set lidí ( a věř mi, že to ze začátku není tak lehké ). Samozřejmě pokud čteš více, dokážeš text přečíst rychleji, více si zapamatuješ a zlepšíš si tzv. fotografickou paměť. 🙂

ivzez

Quentos a Marci mají pravdu, čtením můžeš jenom získat.
Ovšem chce to číst stále, všechny možné literární žánry a pravidelnost.
Jednorázové přečtení jednoho textu nepřinese téměř nic.

led

Znalosť informácie, ktorú daná veta nesie. Využitie tejto znalosti záleží už len na vás.

anonym

Rozšiřujete si slovní zásoby…