Jose1f

Jaké doklady a povolení musí mít občan jiné země EU (např. Řek), aby mohl pracovat v ČR?

Můj kamarád Řek přijel z Atén do Prahy jako turista. Po určité době mu však došly peníze. On tuto situaci chce řešit tak, že v ČR bude pracovat, aby si vydělal na obživu, bydlení, na zábavu a nakonec i na cestu domů do Atén. Má u sebe jediný doklad, řecký občanský průkaz. Chce pracovat na plný úvazek jako pomocná síla ve skladu jednoho obchodního řetězce. Co byste mu poradili?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nepotřebuje žádné zvláštní povolení.

Další odpovědi
johana 56

Jen doplním

" § 85
Pro účely zaměstnávání zaměstnanců ze zahraničí podle tohoto zákona se za cizince nepovažuje občan Evropské unie a jeho rodinný příslušník (§ 3 odst. 2) a rodinný příslušník občana České republiky uvedený v § 3 odst. 3."

http://www.pod­nikatel.cz/za­kony/zakon-c-435-2004-sb-o-zamestnanosti/f2610684