Darcy

Jaké děsivé, skutečně strašidelné místa v Čechách znáte případně doporučujete? (máte ověřené strašení)

v r. 2023 tady budu mít zahraniční návštěvu a nutně potřebuji na výlety mystická a temná místa, strašidelná s pořádnou legendou, ne jako les Bor… Urbex se nevylučuje.. (mám zatím Žďár nad Sázavou a Velhartice).
Chci svému Erasmákovi dopřát taky takovou husinu jako on mně 😂😁

Nejlepší odpověď
da ny

Hrad Houska
https://www.hra­dy.cz/clanky/hrad-houska-misto-plne-strachu-a-tajemna
https://www.id­nes.cz/xman/sty­l/myrtles-plantation-tower-waverly-hills-hrad-houska.A130111_114­403_xman-styl_fro

https://www.jen­procestovatele­.cz/tajemna-mista-v-cechach-kde-vam-bude-behat-mraz-po-zadech/

Tipy na tajemná místa jižní Moravy: děsivá kostnice i štola pro vesmírné pokusy
• Kostnice u kostela svatého Jakuba v Brně Kostnice pod kostelem svatého Jakuba v Brně. …
• Menhiry u Klentnice. …
• Šibeniční a popravčí vrch v Křenovicích. …
• Templštejn a křižáci. …
• Štola 88. …
• Jeskyně Na Turoldu. …
• Podzemní štoly ve Stránské skále.
https://www.id­nes.cz/cestova­ni/po-cesku/nejtajemnejsi-mista-v-cechach-a-na-morave.A060817_163­355_igcechy_tom

www.tajemnamis

Branišovský les (ČB)jsem, z části prošla jen po okraji, temná místa mne nelákají. Pár studentů prý mělo nějaké „vidiny“, vzali to z místa úprkem. Netuším, čím byli ovlivněni/posíleni – oslabeni.
Mne taková místa nelákají. Zkušenosti nemám. Raději jdu tam, kde cítím klid, dobrou energii, kde je pěkně a milo. :)

Další odpovědi
elkon

Ověřeno je, že strašidla neexistují. Ale jedno mystické místo se nachází zde: https://www.su­mavanet.cz/bo­zi-kamen-kraselov-strakonic.s-17974-REHDPR
Energie zde působí, je to zvláštní pocit. Víc nebudu prozrazovat, zkuste si to sami.

aevul

Idilický název Pohádka kontrastuje s historií.

Zdroj: https://klatov­sky.denik.cz/zpra­vy_region/pro­klety-statek-pohadka-20190516.html

aliendrone

No, traduje se, že na Prajzské řádí jedno strašidlo. V tamních blatech a pralesích plných bludiček, hejkalů a wassermannů se vyskytuje dokonce i jeden UNTERWASSERMANN (sňatkový)! Enem na jeho jméno si takňák nemohu vzpomenout, neví někdo? ;) :D :D

Rocker

Zkus Bohnicky hřbitov v noci.
Vím o několika mistech s děsivou historií,ale ta neprozradím.

Darcy

Mám doma takové ty knihy jako Tajemná místa Čech, ale ja myslela – kdo z Vás a jaké misto – máte ověřené, že z neho jde opravdu husina ?
Nechtela bych jenom urban legendy. Zkoušeli jste někdo Noutonice? nebo taky je to urban?
Za ten Boží kámen děkuji, ten dám určite a Housku taky, doufám že tam bude i nějaký konzerta a jarmark. On mně dopřál třeba Stull cemetery v Kansasu, a taky Kvakerskou/Mor­monskou vesničku , atmosféra jako z hororu Midsommar 😂😁 ale pohostinnosť jako v Maďarsku… teda většina.

aevul

Byl jsme na spoustě míst, ale buď jsem balvan, nebo to jsou jen řečičky. Někde pracovala moje fantazie na plné obrátky, ale žádná energie na mne nepůsobí.

Darcy

aevul:
na Pohadce jsme byli, spali jsme vedle v porostu, protože je to už zřícené, a najväčší „bubák“ byli kroky, které opravdu nikomu nepatrili a pak o 4 ráno mne skoro kleplo, když k nám docupital ježek ale funel jak starej chlap v ruji.

elkon:
strašidla /duchové existují. sama jsem v takovém domě vyrůstala, vím o tom svoje.
Můj Erasmák mi nadělil měsíc úžasného cestování napříč státy a zažila jsem opravu strašidelné domy, mista, sanatorium a taky indiánská místa a naopak místa kde indiáni byli masakrovali, někdy mi neřekl nic, jen sme kempovali a až když mi bylo těžko tak mi řekl kde jsme.. pako. 😁 A teď mu to chci vrátit a on sr těší.
Takže chci podobně temné a silné místa. Parlament vynecháme 😂😂

aevul

Idylický název, pardon :)