Keyna

Jaké datum napsat ve výpovědi?

Mám pracovní smlouvu. Jsem v záuční době a chci ukončit pracovní vztah tak aby pátek 14.8.byl můj poslední pracovní den v ten den budu i dávat písemnou výpověď. Jaké datum napsat ve výpovědi ke kterému chci skončit? 14.8. nebo 15.8. Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Dubraro ani Nyjono bohužel neodpovídají přesně.

Ve zkušební době nejde o výpověď, ale o
„zrušení pracovního poměru ve zkušební době“.

Zaměstnání na sebe nemusí bezprostředně navazovat.
Sociální pojištění se nedoplácí (je povinné jen pro OSVČ
a zaměstnance) a zdravotní také ne, neboť OBZP hradí
zdravotní pojištění pouze za celé kalendářní měsíce.

Na datu v písemném zrušení pracovního poměru nezáleží.

Doručení zaměstnavateli až v den, kdy chcete skončit je
podle mne rozumné (při dřívějším doručení to někde „dávají zaměstnanci sežrat“).

Další odpovědi
dubraro

V každém případě tak, aby následující pracovní poměr začal hned následujícího dne. Pokud tam bude mezera, budou od tebe zdravotní pojišťovna a správa sociálního zabezpečení žádat, aby sis za tyto dny zaplatil zdravotní a sociální daň, plus ev. úroky z prodlení a pokutu.

nyjono

Jednoduše napíšeš, že pracovní poměr žádáš ukončit ke dni 14.8. 2020.
Podívej se na smlouvu, někdy to je tak, že pr. poměr končí k poslednímu dni toho měsíce, někdy k poslednímu dni měsíce následujícího po dni podání ukončení pr.poměru.

Dochy

dubraro: Promiň ale nemáš pravdu. Ohlašovací povinnost na ZP je tuším do 8 dní od změny, a v daném měsíci téměř jistě stačí být zaměstnán alespoň den, aby pojištění odvedl zaměstnavatel. Nejsem si jist jestli je tam nějaké omezení na minimální pojistné, ale pochybuju. Sociální pojištění se platit nemusí. (Jen se to pak promítne do nároku na důchod)