sardinie

Který tvar zájmena mám použít?

Mám větu – Nakrájel jsem si ovoce a zeleninu a vhodil jsem ___ do kádinek.

Co má být na prázdném místu – je nebo ji ????

Nejlepší odpověď
ivzez

je (mn. č.)

Další odpovědi
annas

Jsou dva druhy – zelenina a ovoce. Takže použijeme množné číslo – vhodil jsem JE do kádinek.

MK44

No přece záleží na tom, co dotyčný do kádinek naházel. Jen zeleninu nebo i ovoce? Větu je třeba upravit tak, aby byla srozumitelná.
Nakrájel jsem si ovoce a zeleninu a vhodil jsem je (to všechno, obojí) do kádinek.
Nakrájel jsem si ovoce a potom zeleninu, kterou jsem vhodil do kádinek. … a zeleninu a vhodil jsem ji do …

Beer4Real

to