Jaké další očkování pro děcko?

Ahoj, zajímalo by mě, jaké další očkování (krom těch základních) jste dopřáli vašim dětem? Já uvažuji o očkování proti klíšťatům a proti meningokokovi…

Odpovědi
Mandarinka

Určitě doporučuji:

Klíšťová encefalitida a očkování proti jejímu původci, Meningokokové nákazy a očkování proti meningokoku (skupiny C, nebo A+C), Očkování proti virovému zánětu jater typu A (hepatitida A), Očkování proti pneumokokovým infekcím, Očkování proti planým neštovicím, Očkování proti chřipce.

Zdroj: http://www.ro­dina.cz/clanek5369­.htm

Nuk nuk

Já osobně uvažuji pouze o očkování proti Pneumokokům.
Meningokoková vakcína nemá příliš dlouhou platnost a její účinnost není příliš vysoká, ale možná zvážím i tu.

Lencis

Můj názor je jednoznačný – všeho moc škodí!!!

Základní očkování jsem dceři samozřejmě dát nechala, ale víc už ani ťuk. Miluji svoji dceru, chci pro ni to nejlepší a jsem přesvědčena, že očkování na vše možné i nemožné rozhodně tím nejlepším není!

Bylo by to na dlouhou diskuzi, ale zkuste si přečíst např. článek u odkazu dole. A pozor není to jednostraný článek psaný fanatikem, jde o seriózní shrnutí pro a proti.

Zdroj: http://aktual­ne.centrum.cz/cla­nek.phtml?id=40­7833