Delli*

jaké číslo je třeba doplnit do číselné řady?

1,3,3,6,5,9,7,?
a)1
b)6
c)7
d)12
nevím si rady, děkuji za pomoc

Nejlepší odpověď

Další odpovědi
spongebobik0

vždy se zvyšuje tímto způsobem: +2 –0
+3 –1
+4 –2 …
Správná odpověď je tedy d) 12

quentos

mezi čísly v lichém pořadí (prvním, třetím, pátým…) je rozdíl +2, mezi čísly v sudém pořadí (druhým, čtvrtým, šestým…) je rozdíl +3. Následuje osmé číslo, tedy číslo v sudém pořadí, je třeba ho tudíž oproti šestému číslu v pořadí (9) zvýšit o tři. Výsledek proto bude 12.
Tato číselná řada – vzhledem k tomu, že jsem na řešení přišel i já – patří mezi ty jednodušší.

anonym

Predpokladam 12, pocitam objednu, dalsibude 9
3, 6, 12, 15 a 1, 3, 5, 7, 9