Avatar uživatele
emanjarda

Jake chovani se ocekava od hosta pri placeni, kdy obsluha prinese ucet v deskach a odejde?

Jake chovani se ocekava od hosta pri placeni, kdy obsluha prinese ucet v deskach a odejde? Jak se zachovat kdyz mam v penezence treba mnohem vyssi bankovku, nez je ucet? Jak se chovat, kdyz chci platit kartou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Terryle, hanulka11, tom004, suaeda, Georgo2010 před 4514 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Vložíš bankovku a čekáš na číšníka… on ti přinese nazpět a ty mu tam necháš díško a pokud hodláš platit kartou ,tak mu to oznámíš než ti předá ony desky

ano, při placení kartou tě číšník vyzve , abys šel s ním
dnes už je to v mnoha restauracích běžné

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Vezmete desky a odejdete z restaurace. Pokud vás chytnou, tak, že si jdete pro brýle na čtení do auta.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Platenie v hotovosti, ako už bolo popísané.
Ale…
Pri platení kartou, nikdy, opakujem mikdy, nedávajte do obalu. Nedovoľte čokoľvek robiť s kartou mimo vášho zorného poľa. Buď prinesie čítačku, alebo idete osobne zaplatiť dozadu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Spropitné nedávám. Mně ho nikdo v práci taky nedával, ale to je každého věc.
Dojdu za ním a zaplatím. Příště se takovému podniku vyhnu.

Peníze se nedávají ale vydělávají.

Někdo je také krade.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Placení kartou – nevím jestli to u nás někde jde, ale u peněz prostě položíš bankovku kterou máš, vrchní vrátí nazpět akorát a ty mu tam necháš tringelt (zpropitné, diškereci..U pla­cení kartou se asi dává jen to zpropitné a úhrada se řeší někde u pokladny. Je to tak?
Doplňuji:
Já jsem k tomu došla pouze úvahou, restaurace se musí uživit i beze mne 😁

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

No,úplně nejsprávnější je že na účet napíšete tužkou částku navýšenou o spropitné(pokud je tužka v deskách).Pokud ne,tak až se obsluha vrátí pro desky tak mu ústně sdělíte konečnou částku navýšenou o zmíněné spropitné nebo řeknete kolik Vám má vrátit.Co se týče plat.karty,tak kartu vložíte do desek(spropitné uhrazené kartou se obsluze nevyplatí-odečítají se daně a obsluha to dostane až na konci měsíce).Je lepší-teda pokud jste byla spokojena-dát spropitné tzv. na dřevo 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek