emanjarda

Jake chovani se ocekava od hosta pri placeni, kdy obsluha prinese ucet v deskach a odejde?

Jake chovani se ocekava od hosta pri placeni, kdy obsluha prinese ucet v deskach a odejde? Jak se zachovat kdyz mam v penezence treba mnohem vyssi bankovku, nez je ucet? Jak se chovat, kdyz chci platit kartou?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Vložíš bankovku a čekáš na číšníka… on ti přinese nazpět a ty mu tam necháš díško a pokud hodláš platit kartou ,tak mu to oznámíš než ti předá ony desky

ano, při placení kartou tě číšník vyzve , abys šel s ním
dnes už je to v mnoha restauracích běžné

Další odpovědi
venkovan

Vezmete desky a odejdete z restaurace. Pokud vás chytnou, tak, že si jdete pro brýle na čtení do auta.

led

Platenie v hotovosti, ako už bolo popísané.
Ale…
Pri platení kartou, nikdy, opakujem mikdy, nedávajte do obalu. Nedovoľte čokoľvek robiť s kartou mimo vášho zorného poľa. Buď prinesie čítačku, alebo idete osobne zaplatiť dozadu.

mosoj

Spropitné nedávám. Mně ho nikdo v práci taky nedával, ale to je každého věc.
Dojdu za ním a zaplatím. Příště se takovému podniku vyhnu.

Peníze se nedávají ale vydělávají.

Někdo je také krade.

Sůwa

Placení kartou – nevím jestli to u nás někde jde, ale u peněz prostě položíš bankovku kterou máš, vrchní vrátí nazpět akorát a ty mu tam necháš tringelt (zpropitné, diškereci..U pla­cení kartou se asi dává jen to zpropitné a úhrada se řeší někde u pokladny. Je to tak?
Doplňuji:
Já jsem k tomu došla pouze úvahou, restaurace se musí uživit i beze mne 😁

mojitek

No,úplně nejsprávnější je že na účet napíšete tužkou částku navýšenou o spropitné(pokud je tužka v deskách).Pokud ne,tak až se obsluha vrátí pro desky tak mu ústně sdělíte konečnou částku navýšenou o zmíněné spropitné nebo řeknete kolik Vám má vrátit.Co se týče plat.karty,tak kartu vložíte do desek(spropitné uhrazené kartou se obsluze nevyplatí-odečítají se daně a obsluha to dostane až na konci měsíce).Je lepší-teda pokud jste byla spokojena-dát spropitné tzv. na dřevo 😉