dust8

Jaké chemické složení má antuka?

Nejlepší odpověď
Kepler

Vypálením cihlářské hlíny dostaneme cihly, jejím hrubým rozemletím antuku (drť). Jsou to především křemičitany alkalických a přechodových kovů vč. Al a Fe (odtud barva). Karbidy asi žádné nebo v mizivých množstvích.

Další odpovědi
Alesh

Stejné jako pálené cihly nebo tašky, ze kterých se vyrábí.

Justin1

Tipoval bych to na nějaké anorganické sloučeniny (oxidy, karbidy) křemíku, hliníku a dalších prvků.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.