Gus_Fring

Které části chemie se věnoval D. I. Mendělejev?

Mám 2 tipy, ale nejsem si jist a zajímalo by mne to.

Nejlepší odpověď
Kelt

Mendělejev žil a tvořil před více než 100 lety. V té době byl každý chemik odborníkem na všechno, protože výroba byla jednoduchá a nešlo o maximální výnosy obilí, chmele, brambor , nebo o výrobu nějakých surovin. Dočetl jsem se, že pracoval i na výrobě ruské vodky. To na okraj.
Je úžasné uvědomit si, že dokázal z omezeného počtu dat z tehdy známých prvků pochopit a stanovit základy tohoto oboru. Díky tomu se stal už za svého života uznávaným vědcem světového formátu.

Další odpovědi
Kepler

Převážně oboru anorganické a fyzikální chemie.

isteron

Myslím, že anorganickej.