MiaMstyy

Jaké byly vaše zkušenosti na gymplu?

Uvažuji o tom, že budu pokračovat ve studiu na gymnaziu.
Na vysvědčení mám většinou 2 dvojky a doma se nějak moc nešrotím ( i když se teď snažím dotáhnout známky na samý 1, tudíž škole věnuji o něco víc času než dřív.)
Každopádně se bojím, že bych to tam nezvládla. Vážně tam bude tolik učiva, že se každý den budu muset po škole jenom učit a v týdnu budu mít volný jenom jeden den?
Zatím nevím, na co bych se chtěla zaměřit, ale vím, že budu chtít mít vystudovanou VŠ. Takže se mi zdá gympl jako dobrá volba. Bohužel mám z něho trochu strach, hlavně kvůli tomu, že jdu do neznáma a bojím se, že svůj život budu muset zasvětit pouze škole.
Má někdo z vás s gymplem zkušenosti? Jestli ano, jaké?

Nejlepší odpověď
quentos

Ten náš zdejší byl dřina (přesně jak říkáte – doma se člověk téměř pořád jenom učil), ale stálo to za to, jde o pěknou přípravu na VŠ.

Další odpovědi
Arne1

Píšeš, že po střední chceš na VŠ. Pokud si vybereš užitečný obor, tak se může stát, že nad knihama budeš sedět ještě víc než na střední.

Gestas

Já jsem teďka v maturitním ročníku 6letého gymplu, v 7. třídě jsem měl několik dvojek z předmětů matematika, přírodopis a fyzika. Doma se učím jen asi půl hodiny, a to jen zřídka, když se píše nějaká velká písemka. Jibak se učím jen o přestávkách a proplouvám s dvojkami a trojkami.
Takže gympl není nijak zvlášť těžký, když se smíříš s tím, že nebudeš jedničkář.

Hlada

Ano, je to i má zkušenost. Na základce bez učení trvale vyznamenání, na gymplu po půl roce na propadnutí. Je potřeba naučit se učit. To člověk potřebuje celý život a v tom také vidím jediný přínos gymplu. Mně osobně byly získané vědomosti v praxi k ničemu.