sarik737

Jaké byly důvody KSČ nevstupovat do roku 1941 do odboje?

Nejlepší odpověď
Jikra

Z důvodu paktu o neutočení mezi Německem a SSSR. Do napadení SSSR se českoslovenští komunisti stavěli k odboji velice zdrženlivě.
Zdroj: Historie.cs na ČT.

Další odpovědi
Drap

A takovouto informaci máš odkud ?

Hamon

Pokud vím (neověřuju si), komunistický odboj (nejen v Protektorátu) existoval, ale nebyl nespolupracoval s jinými odbojovými skupinami. Spolupracovat začal až po napadení Sovětského svazu. Ale existoval, ne že ne.
Doplňuji:
Tak jsem na to kouknul a zdá se, že do napadení SSSR se omezoval zejména na ilegální tisky. Takže v tomto smyslu opravuji svou odpověď.