Vitaluny

Jaké byly ceny kovového odpadu v roce 2012?

Nejlepší odpověď
annas

Nemám geniální paměť jako Funna,, abych znala výkupní ceny z roku 2012.. Tedy jsem se je pokusila vyhledat

Našla jsem článek z 11. 8. 2012

"Výkupní cena šrotu stoupla, zvýšil se i počet krádeží kovů

Jde o oblast Žďársko

"Zajímavé ceny za železný šrot a barevné kovy nyní nabízejí firmy, které se zabývají jejich výkupem.

Lidé vozí do Kovošrotu nejčastěji staré železo, měď a hliník. Ačkoliv se ceny mění v souvislosti s aktuální poptávkou odběratelů, Alfa Scrap nabízí například

za kilo mědi až 142 korun. Před rokem, tedy 2011, to bylo 115 korun.
Za kilogram hliníkových drátů zákazníkovi ve sběrně na ruku vyplatí 34 korun, v r. 2011 o prázdninách šlo o 25 korun za kilogram.

Výkupní cena mědi mix činí 132 korun za kilogram, mosazi 84 korun a kilo bronzu dá zákazník do sběru za 92 korun

Co se týče železného šrotu, tak lv r. 2011 i bylo kilo lehkého železného odpadu do tloušťky 4 milimetrů ohodnoceno třemi korunami za kilo, nyní je to 3,80 korun.."

Zdroj: https://zdarsky­.denik.cz/zpra­vy_region/vykup­ni-cena-srotu-stoupla-zvysil-se-i-pocet-kradezi-kovu-20120810.html

Samozřejmě ceny se měnily, takže jsou jen orientační.

„Je dobré sledovat aktuální ceník na webu, protože výkupní ceny se průběžně mění, někdy i poměrně často,“ sdělila Slavíčková. v uvedeném zdroji.

Další odpovědi
Funna

kg Cu – 142,–
kg AL – 34,–
lehký železný odpad do 4 mm – 3,80

Kuba774

Musel jsem si porovnat ceny výkupu kovového odpadu, protože toho máme ve firmě docela dost, a nejvíc vozíme do výkupny https://megas­rot.cz/ Pokud je to něco většího, tak si pro to po domluvě dokáží i přijet.

Funna

anas: nechápu nač narážíš…kdybys četla a ne jen tupě kopírovala, pochopila bys, že máme stejná data, ale na rozdíl od tebe to tu nazatěžuju kopírováním celých článků o ničem a jen odpovídám na to, nač se tazatel ptá…