Avatar uživatele
bolak

Jaké bylo vaše první zaměstnání?

U těch co pamatujou rakousko-uhersko stačí první zaměstnání, které se vám vybaví.
Doplňuji:
Koukal jsem do žebříčku a je vás tady 31.940 a já vidím jednom devět odpovědí.

To znamená že někdo neodpověděl…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? dudu, GM, iceT, johana 56, briketka10, anonym, anonym, anonym před 4337 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Moje první zaměstnání se počalo v roce 2002 a skončilo v roce 2008 (odstěhovala jsem se z místa bydliště). Pracovala jsem na chmelnici. Od vázání silonů – přes česání chmele – až do řezání silonů. Práce byla zajímavá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

V roce 1968 jsem začal jako referent, postupně pak pracoval na pozicích revident, inspektor, disponent, prokurista. Kariéru jsem pak ukončil jako poradce a lektor.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Boláčku, Rakousko-Uhersko ze zdejších registrovaných nepamatuje určitě nikdo.
Na první zaměstnání ale také zcela určitě nikdo nezapomněl. To by muselo jít o demenci a takový člověk nejspíš nebude již schopen ani sedět u PC.
Mé první zaměstnání bylo: referent oddělení péče o důchodce Okresní správy sociálních věcí a zdravotnictví.
Krásná práce v terénu, jenom mi občas vadily drobné breberky (blechy), které jsem si nosila domů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

výpravčí u c.k. státních drah

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jaké bylo ? No přece skvělé,zvlášť když mi korunky cinkaly a já si konečně mohl dovolit to,co mi bylo odříkáno. Konkrétně klempíř,ale tuto práci již nevykonávám.Kdo by lezl po střechách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

šofér električky (řidič tramvaje), privyrábal som si popri štúdiu, niekedy som venoval práci viac času ako štúdiu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

drukovala jsem lehatka pro psy a kocky-dovoz do italie:-)ihned po stredni skole padla firma,pro kterou jsem po vyuceni mela pracovat a tak jsem si narychlo sehnala praci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Obraběč kovů v ČKD.Vyučil jsem se pro ně,tak jsem tam musel.Ale jen do vojny,pak jsem se tam nevrátil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

brigáda v mléčném baru :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

První a poslední. U jednoho zaměstnavatele.
Střídavě jsem učila na učnáku praxi 1. ročník, šila na šicím stroji, pracovala v opravně a na konci jsem byla coby technolog ve vývojové dílně.
Briketko – brigáda není zaměstníní. Brigáda je jen tak na skok. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Výtvarník propagace v Komunálu,který se za mé „éry"přejmenoval na Okresní podnik služeb. Instalovali jsme různé prezentace na veletrzích a výstavách,ale taky alegorické vozy a vyráběli transparenty do průvodů.Vzhledem k tomu,že jsme se sešli parta,která neprošla prověrkami nebo se angažovala v disentu,byla to docela prča.A velká škola života,protože za mými spolupracovníky (např.dr.filo­sofie,historik atd) chodili velmi zajímaví přátelé z "kultůry“-herci,výtvarní­ci,hudebníci…dod­nes se s některými stýkám a od mnohých mám stará PF,grafické listy,prostě drobné pozornosti,které nám tehdy nosili…:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Moje první zaměstnání bylo skvělé. A další také bezva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

v kanceláři na malém obecním úřadě

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Co to bylo není tak zajímavé, jako kde to bylo. Nastupovala jsem do města, kde jsem nikdy před tím nebyla a měla jsem přísný zákaz od partnera se na cestu někoho vyptávat. Můj neomylný orientační smysl mne poslal přesně na opačnou stranu. Nakonec jsem to našla, ale ani jsem nevěděla, kde budu tu první noc spát. Vydržela jsem tam sice jen tři měsíce, ale zážitků mám jako za léta 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Vida, já si tvé otázky ani nevšimla, nějak to flákám.:-) Já začala jako referentka osobního oddělení a náboru v Metrostavu, makali jsme jako vzteklí, protože migrace zaměstnanců byla velká, asi se jim nelíbilo, že brali „pouze“ 7.000 Kč za ražbu tunelů, zatímco můj plat byl tehdy 1.500 Kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Po škole jsem dělal u jedné dnes už zaniklé firmy jako strojník na UDS 214 Tatra 815 6×6. a pak až dodnes u APB plzeň jako strojník na bagrech CAT 390DL a CAT 454D-jsou to stroje pro demoliční práce. viz:

http://www.you­tube.com/watch?v=Bc8qCSM­QYfU

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vseznalek88

pobíječ much

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

topič v altánku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Po střední ekonomické jsem začínala jako sekretářka, můj plat byl 1420,– Kč hrubého, to byl strop, víc jsem podle tabulek dostat nemohla ani kdybych se rozkrájela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zaujímavá otázka, ako tak rozmýšľam robím ho už skoro 50 rokov, ešte som ho neskončila.
Neviem teraz správne odpovedať:
je to prvé? je to terajšie? alebo je to posledné pred dôchodkom?
Doplňuji:
alebo máte na mysli, aj ďalšie povolania popri tom hlavnom? Tých bolo viac spomeniem niekoľko odvetví šport, hasiči, letectvo, obchod, školstvo, … stačí?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Rovnou materska .. syn uz chodil se mnou do skoly. 🙂
Pak kratce, mezi prvnim a druhym synem jsem byla telefonistka ( budila jsem Aryho a vubec se mu nechtelo vstavat ) .. ! .. , pak jsem " postoupila " do toho kanclu vedle hajzlu a po druhem synovi uz " radsi sama na sebe ". Uz se mi nechtelo poslouchat ty vodopady. -iv-

před 4337 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Veď to bola krásna príprava na vašu súčasnú činnosť. Priznajte, koľko vašich dnešných zákazníkov počúva tie vodopády?
Podľa vašich priznaní v starších príspevkoch, som určite aj ja bola zákazničkou vášho odvetvia. Preto teraz hľadáte oslíka na Kilimandžáro :)

před 4335 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek