Avatar uživatele
Mirdas

Jaké bylinky používáte ?


Jaké máte skušenosti s bylinkama, jaké používáte, k čemu a jak ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3596 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Po několikáte opakuji, léčím se bylinkovými extrakty, tinkturami od dvou firem (kvůli reklamě prý nemohu uvádět). Začala jsem užívat v době, když mě klasická medicína zklamala, lékaři si se mnou nevěděli rady, takže jsem vsadila na bylinky. Můj zdravotní stav se zlepšil, ale stále je třeba extrakty užívat.

Týkají se především harmonizace zažívání.. – jde např. o mátu, pampelišku, kopřivu, lichořežišnici, řepík, jablečník, smil, ostropestřec atd. .

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Na čaje – mateřídoušku, mátu, heřmánek, jahodník, ostružiník, maliník, borůvčí, třezalku…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Různé čajové směsi bylinek kupuji. Při přípravě potravin používám pažitku, nati celere, petržele, kopr, majoránku.., k masům např. tymián a dříve na vandru třeba jitrocel pro léčbu drobných poranění. Určitě jsem nevyjmenoval vše, ale snad nevadí 🙂 Babička dělala také měsíčkovou i jiné masti pro různé neduhy.
Ať chceme, nebo ne, i dnes se bez bylinek neobejdeme nikdo. Ovšem v mnoha případech není vhodné jejich vlastnosti přeceňovat a vyhýbat se lékařům.
Zkušenost
Doplňuji:
Malá poznámka – sice pocházím z chudé rodiny na venkově, ale dnes propagovaná ‚stará jídla předků‘ jako špenát z kopřiv, medvědí česnek ap. z doby dětství vůbec neznám, i když tam toho rostlo všude spousta.
Proto to považuji pouze za dnešní módu.

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Avatar uživatele
HOLAS

např já piju čaj „celoroční na včechno“ a to se skládá ze 32 druhů bylin. Z některých se dělá mast, heřmánek je dobrej na hojení, atd, je třeba si určit, k čemu resp na co to má být :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek