tforro

Jak by mohl člověk začít žít obyčejný život, aby ho minulost nesrážela na kolena?

Vím o jedné osobě, která prodávala své tělo, fetovala a nechala si na sebe psát půjčky, neplatila si zdravotní pojištění. Nyní té paní je cca 27–30 let a chtěla by žít nějak normálně. Ne na ubytovně s bůhvíkým. Chtěla by začít chodit do práce, získat si nějaké přátele atd.
A já tak přemýšlím, jak by to ta osoba mohla udělat. Nic neumí (škola žádná), pokud vůbec práci sežene (domnívám se, že má záznam v tr. rejstříku)- tak za minimální mzdu. Exekutor jí asi dost peněz sebere (dluhy cca 1 mil. Kč), takže nebude mít z čeho případně platit nájem a uživit se. Jak by takový člověk mohl začít žít obyčejný život? Já si myslím, že to ani nejde a jediným řešením je provaz.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Jde to. Všechno jde, když se chce. Ale je to samozřejmě běh na dlouhou trať, který navíc vyžaduje obrovské odhodlání opravdu jít hlavou proti zdi a ohromnou píli. Znám pár lidí, kteří se ze dna, kam se dostali podobným způsobem, nakonec vyhrabali, takže vím, že to jde, ale snadné to neměli a nemají. Ta paní je ještě relativně mladá a věk hraje velkou roli. Ale opravdu musí chtít především ona, a nebylo by špatné, kdyby okolo sebe měla lidi, kteří ji dovedou alespoň po té psychické stránce povzbudit.

Jinak samozřejmě existují i organizace, například TeenChallenge, které podobným lidem pomáhají nejenom s odvykáním na drogy, ale právě i s možností najít si práci apod.

Další odpovědi
Kelt

Pokud se daná osoba s daným stavem smířila, to znamená, že věří, že ho nemůže změnit, tak se nic nezmění. První věc je, že uvěří, že to může změnit. Nezáleží na minulosti, ale na přítomnosti a na budoucnosti. Každý se jako děcko podělal, ale dnes už to nedělá. Každý den je začátkem našeho nového života. Z minulosti by se daná osoba měla poučit a ne, že se bude litovat.

yuko

Pokud nepotka nekoho, kdo by ji mohl pomoci, pak to muze zkusit zde – viz odkaz.
Podobnych stranek s nabidkou pomoci najdete mnohem vice.

Zdroj: https://www.zachran­ny-kruh.cz/pro-verejnost/pomoc-v-krizi/ostatni-pomoci/sebevraz­dy/ceska-republika/eva-poradna-pro-zeny-a-divky-v-nouzi.html

marci1

Žádný provaz! ☹ Musí si najít práci, soud požádat o oddlužení a případě, že bude mít menší příjem, zaplatí jen 30% pohledávek. Všechno jde, když se chce. 🙂

Kepler

Všechno jde, když se chce. V dnešní době už není tak těžké nějaké zaměstnání si sehnat, i když za nevalný plat. Také není těžké sehnat si levné bydlení i za cenu stěhování. Exekutorovi se může bránit tak, že si veškeré své příjmy nenechá posílat na účet, ale bude je vyžadovat hotově, nebo na poštu složenkou. Pokud se stabilizuje, může domluvit splátkový kalendář.

led

Minulost v životě člověka nikdy nezaniká a přítomnost je taková, jak se člověk se svou minulostí dokáže vypořádat. Nelžete sami sebe, že naše minulost švihnutím kouzelného proutku zmizí. Ne, ale můžeme si z ní vzít ponaučení a snažit se vyhnout opakování chyb.
Popisovaný případ není ojedinělý, představte si, že by každý v podobné situaci toto řešil provazem … kdo by pak žil dál?
Možná jsem z vašeho pohledu tvrdá, krutá, ale podle mého názoru -
tato paní není v situaci, kdy by si mohla hodně vybírat, pokud zůstane v místě dosavadního bydliště, které jí bude neustále připomínat její předchozí život, neúspěchy … Nejlepší je podle mého názoru, najít si práci v regionu, kde nejsou požadovány vysoké náklady na život, bydlení, … kde i příjem ve srovnání s výdaji bude přijatelnější než podobný příjem s vyššími výdaji v dosavadním působišti.
Ale třeba něco pro to udělat, nebýt pasivní a nečekat, že to udělá někdo jiný.

Jen člověk, který je aktivní, který na sobě pracuje, jen ten se dokáže oddělit od zlé minulosti a zanechat ji v sobě jen jako vzpomínku a výstrahu.

marci1

Ad: „Nuk nuk“-bohužel nemám pro tebe již body. To „palcování“ mi tu připadá opravdu zvláštní. 🙂

Nuk nuk

Marci děkuji, vážím si i tohoto uznání. S palcováním si nedělejte těžkou hlavu.

yuko

Tak jsem vlozila odkaz tam, kam patri a po kliknuti na nej to nefunguje. Takze priklada – www.zachranny-kruh.cz a tam si najdete rubriku Eva – poradna pro zeny a divky v nouz. Tyto poradny jsou snad uz v kazdem meste.

Kepler

Už to radím snad podesáté: do řádku zdroje se nemůže vkládat https, musí se umazat „s“. Do textu se to tak vložit dá. Je to blbé, ale je to tak a adminovi to zjevně nevadí.