Kapicka

Jaké by mělo být kódování u firefox?

Zdravím vás,asi před několika dny se mi u prohlížeče firefox objevil problém s háčky.Ale jenom s háčky. Např. když do rychlé lišty napíšu překladač,tak mi to vyjede s názvem „p?eklada?“.
Nevíte co s tím?Kódování mám UTF-8,tak mám to nějak změnit?PC mám W7 a klávesnici mám taky v pořádku,tak nevím čím to je.Nebo je to vůbec tím kódováním?
Verzi Firefoxu mám 28.0
Doplňuji:
Děkuju,funguje mi to ve verzi 27.0.1 🙂

Odpovědi
Hamon

Podle regionálního nastavení Windows.

isteron

Mne naskočil Unicod na Firefoxe a zobrazuje diakritiku správne. Nemáš náhodou klávesnicu v EN verzii, namiesto CZ ?
Kódovanie sa zmení na Firefoxe v hornej lište – zobraziť – kódovanie znakov. Skús nastaviť automaticky. Prípadne iné, zobrazí sa ti ukážka. Prípadne stredoeurópske.

arygnoc

problém sa objavil po upgrade na v28?
vráťte sa k verzii v27.0.1 – nejaký čas potrvá, kým zasa vychytajú muchy.
(čakám tak 10–14 dní, kým aktualizujem)

s klávesnicou by to nemalo mať nič spoločné, ani s os.

prípadne vyskúšajte kódovanie, ktoré vám ff ponúka, alebo v nastavení ff zmeňte základný font:
nástorje
možnosti
obsah

zvoľte Times New Roman

arygnoc

šikovná.

;)