Avatar uživatele
zvonisek

Jaké by bylo pro mne vhodné povolání? Mám velké znalosti o zvířatech, umění, …

Když zatím nemám ten pitomý didaktický test a sice mám výuční list s vyznamenáním, nicméně jsem zjistila, že absolutně nejsem prakticky zručná a nejsem moc výkonná a bez maturity nemohu vykonávat jen tak něco. Třeba někde na škole přednášet.

Jak je možné, že jsem dala výborně přijímací zkoušky na 2 vš, z toho je jedna z Prahy a je docela vyhlášená a zároveň jsem nedala DT?

Spíše jde o to, že i na praxi v učebním oboru mi řekli, že bych si mela udělat přinejmenším střední školu a že jsem příliš pomalá na to, abych se tímto oborem uživila, hlavně jsem viděla, že skoro všem to jde lépe než mně. Oni vynikali na praxi, já v učení. Z praxe jsem měla 3 a 4, ve skole samé 1.

Tazatelka upravila původní otázku.

„Jaké by bylo pro mne vhodné povolání?“

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1659 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Přednášet na škole bez vzdělání? O čem bys přednášela?
Věnoval bych se oboru v kterém jsi vyučená. Zručnost můžeš časem získat. Musíš se však snažit a nemyslet si, že tě bude někdo dobře platit, když nic neumíš a chceš dělat v podstatě své záliby. Teď je práce na každém kroku. Neni problém začít dělat téměř cokoli. Jaj chceš , aby tě někdo zaměstnat, když nedokážeš na po prve napsat ani otázku. Každou opravuješ, stejně jako tuto. Tvoji změnou se mění téměř vždy alespoň částečně smysl otázky. Odpovídal jsem na původní znění. Myslím, že i to učení nabyla žádná velká sláva – usuzuji tak podle těch otázek.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

„výuční list s vyznamenáním, nicméně jsem zjistila, že absolutně nejsem prakticky zručná a nejsem moc výkonná a bez maturity“
Bez maturity na vysokú školu môžeš ísť nie ako poslucháčka, ale ako zamestnaňkyňa, napríklad do kuchyne, na vrátnicu, upratovačku…
Takže najprv si dokonči vzdelanie, zmaturuj a až potom choď na výšku.

O tvojich praktických a teoretických znalostiach nič nevieme. Čo je to: „Mám velké znalosti o zvířatech, umění, …“ čo sú to za veľké znalosti? Ako ti potom môžme navrhnúť povolanie?

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Poradenství k výběru povolání poskytuje úřad práce. Zkuste si tam zajít.
Připravte se ale na to, že budou chtít vědět více. (Z informací, jež jste poskytla nám, se nedá odhadnout, jaké ani které povolání by pro Vás bylo vhodné.)

„Mám velké znalosti o zvířatech, umění, …“ O kterých zvířatech a o kterých oborech umění?

Jaké máter zájmy a koníčky? (Nejlepší bývá začít od nich.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Třeba v zoo je široká paleta povolání, fakt pestrá… Zejména v těchto parcích jde především o smysluplnou, důstojnou a naplňující práci s mnoha pozitivy pro duševno zaměstnance.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

V něčem jsi dobrá a v něčem ne. Já jsem třeba byl taky výborný v testech a autoškolu jsem nezvládl napoprvé a raději nejezdím. Je dobré, že znáš své dobré i slabé stránky, tak si na tom zapracuj. Co myslíš velké znalosti o zvířatech nebo umění. Znáš všechno o medvědech o antilopách, o tučňácích, poznáš všechny druhy hmyzu atd? A jak jsi na tom s uměním? Poznáš Rubense, El Greca, znáš německé sochaře, vlámské malíře? Znáš jejich díla? Pokud ano, tak můžeš přednášet na Akademii výtvarných umění.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

zvonisek, netreba sa báť budúcnosti, ak je človek cieľavedomý.
Ja som napríklad po skončení chcela pokračovať v prírodných vedách a nakoniec som zakotvila na viac ako polstoročie a vlastne dodnes v umení. Dôležité nájsť sa v danej profesii a podávať maximálny výkon.

před 1659 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek