ketka

Jaké bude letos v říjnu počasí?

Nejlepší odpověď
marci1

Jestli vyjde předpověď, tak takto:
„Přelom měsíců září a říjen by měl být sice poněkud zakaboněný s proměnlivým počasím, ale hned další dny by mělo v našich končinách pokračovat příjemné babí léto. Slunečné počasí a denní teploty v maximech mohou atakovat hranici +20 °C. Na konci první dekády by se mělo opět přechodně zatáhnout, obejde se to ale pravděpodobně bez vydatnějších srážek.
Druhá říjnová dekáda bude pravděpodobně jako na houpačce. Proměnlivé počasí s deštěm a denními teplotami v maximech jen okolo +10 °C. Tuto nepohodu ale slibuje vynahradit poslední dekáda měsíce říjen, kdy by mělo opět zavládnout slunečné počasí. Příliš se však nejspíš neohřejeme, denní maxima slibují pouze nějakých +10 °. Ty nejoptimističtější předpovědi dokonce až +14 °C.“ 🙂

Zdroj: http://www.tre­king.cz/pocasi/dlou­hodoba-predpoved-pocasi-na-rijen.htm

Další odpovědi
mosoj

Jako na podzim. Tu tak, potom onak.

xxx3

tohle bohužel nepatří do sekce meteorologie, ale do oddílu „věstby“. Odpověď: to nikdo neví, přesnost předpovědi klesá s každým dalším dnem. Víc jak tři dny bych nebral jako nic jistého a i ty tři dny nejsou zdaleka stoprocentní. Dá se usuzovat pouze na typický říjnové počasí – pokles teplot, mrazíky, ale nic víc.

Lamalam

Jasno, polojasno, občas oblačno nebo zataženo.

Mc Merkurion

…jen doplním xxx3: občas bude slunečno a někdy deštivo, a ke konci měsíce může někde spadnout sníh…

Cenobita

Tedy jesli se tomu dá věřit tak je to předpověď na 14 dní dopředu až do 3.10.2016:

http://www.po­casicz.cz/

http://www.po­casicz.cz/pred­poved-na-14-dnu/

zjentek

A tak já myslím, že letošní podzim to ještě jak´ž tak´ž ujde.

jirka F

Říjen bude sychravý zaprší, zamrazí a na horách bude sněžit.