Rohlik

Jaké baterie do venkovního teplotního čidla?

Jaký typ (alkalické, nabíjecí, zinko-uhlíkové, …) baterií se nejlépe hodí pro venkovní teplotní čídlo, které je přes zimu v mrazech a přes léto ve vedrech?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejlepší jsou lithiové. Drží výkon až do –40oC a mají opravdu 7× větší výdrž než předražené alkalické. Dají se sehnat za cca 40 Kč ks. Z nabíjecích by pak byly vhodné NiCd, které se ovšem pro běžné použití nesmí používat ( prdlé EÚ, modeláři je používají !).
K sehnání jsou jen v profi provedení.

Nicméně alkalické primární baterie, byť v jejich výkon v mrazu silně klesá, toto napájet stačí. Čidlo nemá velkou proudovou spotřebu. Baterie se dají sehnat kvalitní i za 6–7 Kč. Nekupovat předražené značkové.

Zinkouhlíkové nemá cenu kupovat.

Doplňuji:
Lithiové se zásadně používají do fotopastí. Nabíjecí NiMH za mrazu nemají výkon ještě více než primární alkalické.

Další odpovědi
anonym

Alkalické.

cynique

Lithiové.
Doplňuji:
Že se tak blbě ptám, ale proč dáváte do „outdoorových“ zařízení alkalické baterie, když ty jsou do mrazu zcela nevhodné?

http://data.e­nergizer.com/PDFs/tem­perat.pdf

http://www.ener­gizershop.cz/ba­terie-energizer-ultimate-lithium-fr6-aa-4-ks-akce-lithiova-baterie/d-70326/

Pepa25

Do venkovního čidla dávám alkalické (z IKEI) a do vnitřního přijímače dobíjející.

Dochy

nabíjecí určitě ne. Většinou mívaj vysoké samovybíjení a nemaj rády extrémní teploty. Předpokládám, že spotřeba je taková, že baterky by měli vydržet rok. Pak jednoznačně alkalické. Navíc pokud se nemýlím, tak po vybití nevytečou.

anonym

Pepa25 – jo jo – baterky z IKEA mají vynikající poměr cena/výkon…
😉

mosoj

Lepší mají ( ale nepatrně, alkalické AEROCEL od Lidla). Moje měření potvrdil test v D´Testu. Tyto baterie mají lepší výkon než drahé značkové.

mosoj

Nicméně pro venkovní použití na kterém mně záleží ( odpalování ohňostrojů) používám lithiové. Vysoká cena je jenom zdánlivá. Objednávám v Lan Schopu.

mosoj

V Lan Schopu proto, protože mají jednu z nejnižších cen a objednané zboží si mohu osobně vyzvednout na prodejně. Neplatím tak poštovné.