Falcon124

Jaké/které barvy použít na malbu na dřevo?

Jaké barvy mám použít na malbu na dřevo? Potřebuji, aby vydržely vlhkost a venkovní podmínky, ale zároveň byly pohodlné pro malbu a levné. Maluji domovní ceduli označující ulici na překližku. Díky

Odpovědi
Kepler

Jako základ bych použil nějaké mořidlo, nebo lazuru pro venkovní použití a pak nějakou barvu z nabídky ve zdroji. Překližku ale nedoporučuji, má tendenci se ve vlhku rozlepovat a rozpadat.

Zdroj: http://barvy-laky-drevo.heureka­.cz/f:15948:557900;p:226­91/?o=4

mosoj

Neměly by to být vodou ředitelné ( akrylátové ) barvy a rychle schnoucí nitrobarvy.
Klidně bych použil syntetiku. Ostatní barvy jsou velmi drahé.