Misirik

Jaké barvy bych měl použít na svůj web?

Píši si webovou stránku, ale nelíbí se mi barvy, máte nějký tip?
Nejlépe pište kombinace barev.

Nejlepší odpověď
Lamalam

http://www.co­lorschemedesig­ner.com/previ­ous/colorsche­me1/index.html

Další odpovědi
Mc Merkurion

… tak tam dej ty, co tam nemáš, když ty co tam máš, se ti nelíbí …

Dochy

To máš těžký. Pokud se Ti nelíbí barvy, budeš muset nechat vše v černé (písmo i podklad).

Pejevek

To záleží na tom, na jaké téma ty stránky budou.

mzm

Jak píše Lamalam. Je poměrně dobře prozkoumáno působení (estetické) barevných schémat, viz jeho odkaz.

Mc Merkurion

Dochy: … nemusí, stačí kombinovat černou a bílou …

mzm

A ostatní barvy, stejně jako u zvuku, šířkovou modulací. 😁

Dochy

Když bílá je fyzikálně směs všech barev (vzhledem k lidskému vnímání stačí složenina z alespoň tří spektrálních barev) Takže tam ty barvy budou…

Já vím, dá se rozpoutat filozofická debata na téma co vše je a co není barva i černá se v některých případech za barvu považuje, v uměleckých potřebách ji zaručeně dostanete 😉. Já jsem se ve snaze vyhovět tazateli rozhodl alespoň černou chápat v této diskusi jako absenci jakékoli barvy 😉

Mc Merkurion

… no, to záleží jakým způsobem budeme barvy míchat … co já vím, tak černá a bílá jsou na tom naprosto stejně, akorát každá na jiném konci a uprostřed je šedá …

Dochy

Fyzikálně je to jednoznačné… 😉 vnímaná barva je projev světelného záření a černá je neexistence toho záření. Jsou spektrální barvy (fialová, modrá, zelená, žlutá,…), složené barvy (hnědá, růžová,…šedá, bílá) a pak absence záření – černá.
A sedá a bílá je obecně jen rozdíl v intenzitě, přidáním intenzity při modré barvě z toho bílou neuděláš. Zatímco z modré jejím zeslabením černou dáš.

Pokud budeš brát barvu jako vlastnost povrchu, tam už je ta černá legálně.