xiperio

Jaké auto na cesty se psem?

Velký cca 30 kg, Belgický ovčák.. Zatím má 4 měsíce. Vím, že bude potřeba pravděpodobně kombík. Prodávají se různé přepážky (mříže) na oddělení zavazadlového prostoru. Ale nebude mu vadit, třeba v létě klimatizace nebo v zimě jiná teplota, než mají pasažéři vozu? Kdyby nebyl prostor oddělen mřížkou, ale plnou přepážkou. Jak vyřešit větrání? Udělat tam otvírací okýnko? A muselo by se tam topit? Máte s tím prosím zkušenosti? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Jezdím už léta se psy v kombiku, bez problémů. Samozřejmě v létě je teplo a v zimně zima, pes si zvykne. V létě je potřeba častěji zastavit při dlouhých cestách a dát mu napít. Podle mého je kombík nejlepší řešení. Někteří volí dokonce přepravní boxy pro psa a má v kombi naložené dva. I dva psy jsem vozíval bez problému v zavazadlovém prostoru v kombiku. Pokud se spolu snesou a jsou zvyklí, neni problém.

Další odpovědi
nyjono

Určitě bude lepší mřížka.

  1. se srovná teplota v zimě i v létě
  2. pes nebude od vás odtržen

Jak vyřešit větrání? Jak tam bude dlouho? Proto je mřížka vhodnější.

elkon

Ideální vůz pro tento účel by bylo provedení kombi, s odděleným prostorem sítí, mřížkou, nebo přepážkou. S vytápěním bych si hlavu nelámal. Pes je od přírody zvíře, které je zvyklé žít celoročně venku, případně v boudě (kromě nějakých „skleníkových“ šlechtěnců). Při běžném provozu je vůz normálně větrán, když to stačí posádce, stačí to i psovi.

Kepler

Myslím, že ani ta mřížka nebude zapotřebí. Větší psi stejně nemají šanci dostat se zezadu k posádce vozu, zvlášť ještě když tam jsou opěrky hlavy. Známá měla většího kombíka a německého ovčáka ani nenapadlo se někam cpát.

plebs

Elektro auto tam je návrh že bude mít možnost řidič bumbat do 0,5 promile, možná bude schválená i trochu travička.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Drap

Ani sebevětší pes klidně přelete i přes sedačky s opěrkami do prostoru pro cestující. Bez mřížky by musel být pes připoután, jak přikazuje zákon. Mřížka je pohodové řešení.