Jaké atributy musí splňovat vrah, aby byl nazýván jako „úkladný“ vrah?

Nejlepší odpověď
iceT

Měl by svůj čin naplánovat dopředu a v tajnosti, pilovat svůj plán k dokonalosti. On v podstatě ani nemusí ani zabít. Stačí když naplánuje a za něj to provede někdo jiný.

Další odpovědi
dubraro

IMHO přídavné jméno „úkladný“ je nadbytečné.
Slovo „vražda“ samo o sobě se chápe tak, že se jedná o plánovaný, promyšlený čin.
Pokud je to čin z nedbalosti, náhodou nebo v náhlém hnutí mysli, jedná se o „zabití“ nebo „způsobení smrti“.