marci1

Jaké + a – má švédská politika ?

Děkuji za odpověď. 🙂

Nejlepší odpověď
klumprt

O švédské politice toho moc nevím. Řekl bych, že tam plusem bude demokracie, která je tam zavedená, zatímco my si tady na demokracii 20 let jenom hrajem.
Mínusem, bych řek, bude jejich imigrační politika.
A párkrát mě zarazily zprávy o vlivu švédských feministek, které mj. dosáhly toho, že lvu ve státním znaku švédska byly odstraněny pohlavní orgány. Nevím jak vy, ale já bych se za lva bez koulí ve svém státním znaku dost styděl 🙂

Další odpovědi
petra15

Tak velkým plusem je uz po nekolik desetiletí ta sociální politika, a mínusem je ta skutecnost, ze se do té politiky vloudili „mínusové“ elementy. Slysela jsem to uz (vloni) v letadle…stezovali si…a na letisti jsem to spatrila : africtí analfabeti(ze Somálska) sedeli na vsem, na cem se sedet dá, jen né na lavickách, a nikdo z domácích si nedovolil ani pípnout, odpadky házeli jen na zem, aby to ti bílí zvedali, navíc jsou toho názoru, ze kdo není muslim – je ménecenný.
A Evropany tato „dobrá“ politika nechce, Cech by tam byl diskriminován ve prospech toho afrického opicáka. xD

anonym

Mám strejdu švéda,bydlí v Maolm"o,je spokojen s životem tam,kam emigroval v roce 1968,ale o politice jsem se sním nikdy nebavil,jelikož si nikdy na tamní poměry nikdy nestěžoval,je spokojen,že tam žije,měl svůj cíl nebýt zde,jezdil na lodi a dělal šéfa kuchyně,a to +a- stojí za h…o

Mirdas

+
Určitě to je životní styl, úcta jeden k druhému, vstah k přírodě. Jednoduše pochopili možnosti demokracie na které stavějí.

-
Je přistěhovaletecká politika, která je opravdu zneužívána. Sotva emigrant vybalí darované věci z darovaného kufru, již si začné klást podmínky i na úkor obyvatel popisovaních v plusu.

CTTON

fpogp.com