Dochy

Jaké a kde sehnat slušnější RC auto pro děcko?

Kluk (5) by rád auto na ovládání. Já zas (když už něco takového) bych rád vybral něco alespoň trochu slušnějšího, proto koukám po něčem s proporcionálním ovládáním, aby bylo možné zkusit s ním i nějaké reálnější dovednosti, jako parkování do řady, slalom apod. (většina těch menších autíček podle všeho má pro řízení jen přepínače, možnosti: jede, stojí, couvá; jede (skoro) rovně, točí vlevo, točí vpravo… nic mezi tím)
Víte někdo o něčem, nebo doporučíte prodejce??

Zatím jsem zjistil:
V jednom krámě s RC hračkama: něco by měli řádově 1300…
Modelářská prodejna, také by něco doporučili, řádove 2700 (trochu větší auto než předchozí, snad kvalitnější a v prodejně jsou schopni i zajistit nějakou podporu – náhradní díly apod…)
Stánek s modely v supermarketu – dlouho jsem jim vysvětloval co vlastně chci. Když pochopili, přiznali že nemají. Do té doby mi snaživě předvedli spoustu blikajících a zběsile jezdících autíček…
Obchod jednoho velkého hračkářského řetězce: Paní začala hledat krabice na kterých byla číslíčka jako 3+, 4+, 5+… Na mé požadavky slyšela mno.. dost omezeně.
Obchod druhého velkého hračkářského řetězce: Paní na rovinu přiznala že o těch autíčkách neví nic víc, než co ukazuje krabice

Obecně se na těch krabicích chlubí tím jak umí jezdit rychle, jak umí skákat, blikat, dělat stojku na kapotě a já nevím co ještě. O kvalitě, citlivosti ovládání, životnosti se nijak moc nešíří…

Takže uvítám jakékoli zkušenosti, rady, názory. Zatím zvažuji první dvě nabídky, i když na hračku pro dítě (a tatínka) jsou to trochu pálky.

Odpovědi
anonym

Osobně doporučuji bud https://www.pec­kamodel.cz/ s kterou mám výborné zkušenosti mám totiž od nich RC model nebo https://www.rc-modely.eu/https://www.rcob­chod.cz

dubraro

Jak píše Marley – ty nehledáš hračku, ale model.
Doplním další prodejce:
https://www.con­rad.cz/rc-modely-aut.c19765
http://autickar­na.inshop.cz/r-c-modely.html/

mzm

Zkusil bych projít nějaká zaměřená fóra. Třeba: http://rcmani­a.cz/viewtopic­.php?f=29&t=33023

Kolega má v práci takovou cca 15cm dlouhou hračku, je to proporcionální, celkem i zábava. Stála ho cca 1000 Kč. Zase nevím, jako moc to vydrží (zatím jo).

Dochy

Zdar
Pokud vás zajímá jak to dopadlo:
Koupil jsem autíčko Bigfoot II 4×4 (za cca 1300). Zdá se, že splňuje veškeré požadavky. skoro. Blbnout se s ním dá, proporc. řízení má jak na plyn tak na zatáčení. Pár věcí bych mu vytknout mohl, třeba poněkud hmmmm „neintuitivní“ nastavování omezení na vysílači (většinou když to někdo rozladí, tak nezbývá než mačkat odpovídající caflíky dokud to nezačne dělat to co to dělat má – a nějak nemám pocit, že by konkrétní počet stisků nějakého tlačítka měl za následek odpovídající změnu chování… ale když se to podaří nastavit, jezdí pak pěkně).. Také ten displej na vysílači mi přijde z 90% jen k tomu, aby někdo mohl prohlásit „máme tam displej“. Po koupi jsem zjistil problém s vysílačem, kde v pouzdru na baterie (6×AA) byly krátké pružinky a kvůli tomu mizerný, prakticky žádný kontakt – ale vysílač mi vyměnili druhý den na prodejně, pak OK.
Zatím se jej nepodařilo rozbít ani 5 letému klukovi a co je nejlepší, často se věnuje vymýšlení překážek a jezdit si můžu já 😉

Dochy

Zatím díky za info…
K odkazům: na některé už jsem narazil, ale ještě projdu. Conrad mi připadá (v daném oboru) trochu drahej – ceny cca od 5000, autíčkárna zas v RC má jen autíčka cca do 800… jediné které je možná proporcionální je to, které nemají skladem ☹