Avatar uživatele
anonym

Jaká zrcadlovka je optimální?

Zatím používám Canon EOS 700D a jsem s ním spokojen.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3963 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa88

Nikon D5200

Fotografování se zrcadlovkou o tělu nějak moc není… Hlavní jsou objektivy 😉 Takže porovnáváš něco, co není třeba porovnávat…

Označil jsem první bezdůvodně, protože bez označení to nešlo… Ono co by jsi taky chtěl, když porovnáváš fotoaparáty s cenové relace 10–20 tisíc a profesionální zboží s cenou 50 – 100 tisíc…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Olmann

Nikon D800

Pepo Pepo o tělu to moc není? 🙂 Tak to jsi mě dnes krásně pobavil. Proč rozepisuješ cenu foťáků když o těle to není 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Nikon D7100

Označil jsem zcela náhodně. Anketa je nesmyslná. K čemu „Optimální“ má ten foťák být? Reportáž, portrét, produktové foto, jen tak pro zábavu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Poklička

Canon EOS 700D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rigormortis

Canon EOS 5D Mark III

Doporučuju určitě si pořídit jiné tělo se zachováním stejného bajonetu na starší objektivy…
Určitě bych ale nejdříve prozkoumal proč chci nový a zda to má vůbec smysl.
Dnešní nové zrcadlofky mají spoustu dobrých vlastností..ale čím to krmit, když pořádný objektiv dneska není pod 20tis.?
Abych odpověděl na tvou otázku…značka Canon je dosti dobrá značka a i starší modely se často kresbou čipu vyrovnají levnějším novinkám…rozuměj že 12Mpix čip se špatnou kresbou je jako dobrá 8Mpix…dále ty objektivy…na Canon je velmi vhodný EF 50mm f/1,8..velmi levný a výborný i do horších světelných podmínek…ovšem má pevné ohnisko (avšak žádnou soudkovitost…když vyfotíš rovnou tyč…zůstane rovná i na fotce).
Ostatně já fotím ještě ze starším bráškou tvého foťáku a nemůžu si ho vynachválit, sic schází Mpixely, ale k čemu jsou, když nefotíš na ISO100 s perfektním objektivem a jakýkoli výřez 1×1cm nemá ani význam dělat…abych to srovnal 1:1… 8 Mpix můžeš vytisknou až 56×42cm fotku.

Zdroj: http://www.mi­lujemefotogra­fii.cz/jake-rozliseni-je-nutne-pro-tisk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vito

Canon EOS 6D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Spíš napiš jaké používáš objektivy. Takto je to jako by jsi chtěl porovnávat auta bez motoru !!!

před 3963 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika