Kris tyn

Jaká zrcadlovka je kvalitnější.

Jaká zrcadlovka se vám zdá kvalitnější: Nikon D3100 + 18–55 AF-S DX VR černý nebo Digitální fotoaparát Canon EOS 600D.

Předem moc děkuju za všechny odpovědi.

Nejlepší odpověď
www

Já bych volil čistě z mého hlediska Canon, ale to není přece důležité!
Protože víš o focení asi jen málo, vyber si co chceš ty, podle tvých laických měřítek.
Můj názor je ten, že nejlíp se postupuje podle vlastních zkušenosti třeba s kompaktem za 3000kč a teprve pak, po zkušenostech jít do zrcadla již s konkrétními parametry.
Zkušenost

Další odpovědi
Hlada

Obecně je šestistovka kvalitnější. Je ale nutné uvážit, že u digitální fotografie je důležitější objektiv, než tělo. Kvalitní objektivy pro Canon jsou dražší, než pro Nikon.
Do odkazu jsem dal porovnání setových objektivů. Zdá se, že Nikon je o poznání ostřejší v rozích. Špatné jsou ale oba.

Zdroj: http://www.the-digital-picture.com/Re­views/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Len­s=410&Camera=396&Sam­ple=0&FLI=1&A­PI=0&LensComp=662&Ca­meraComp=614&Sam­pleComp=0&FLI­Comp=1&APICom­p=0

Poklička

Digitální fotoaparát Canon EOS 600D.