bolak

Jaká znáte jídla často zmiňovaná v amerických filmech a seriálech?

Myslím jako lasagne, pizza, cheeseburger, jablečný koláč… a tak podobně. Nemusí to být čistě tradiční americké jídlo, jak jste asi pochopili. A zajímá mě spíš hlavní chod jako hlavní jídlo k obědu nebo k večeři.

A ano, vím, že v USA jedí hambáč s kolou běžně k obědu i k večeři.

Asi jsem se zeptal špatně, myslel jsem spíš nějaké jídlo k obědu či k večeři, které není v ČR zrovna tradiční, ale máme tu na něj suroviny a dá se najít v nějaké online kuchařce recept na něj, to jsem myslel. Ty americké filmy mě napadly hlavně proto, že tam často slýchám stejná jídla pořád dokola, a vlastně nevím jak to vypadá nebo z čeho se to dělá. Tak taková jídla mě zajímají – na vyzkoušení.

Pizzu a špagety můžete vynechat, to tu máme taky a hamburger, hotdog atd. jsou zase až moc jednoduché, a moc se nehodí k obědovému menu 😉

Nejlepší odpověď
dubraro

Americkou kuchyni tvoří převážně jídla, která si přivezli přistěhovalci ze svých původních vlastí. Takže jedí se typická jídla britská, italská, francouzská, španělská, židovská, čínská… Jen recepty jsou někdy upravené na dostupné suroviny a na jednodušší/rychlej­ší přípravu.

Další odpovědi
zjentek

Jak to znám z praxe na SV Ameriky já:

Snídaně- kafe (v kelímku a za chůze) Starbucks, někteří Dunkin Donuts (převážně fízlové- cops)

Jo tak tady posílám něco hodně aktuálního-

http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/zzz/_zpr­ava/v-netradicni-americke-restauraci-objevili-recept-na-predvolebni-rozbroje--1667778

..jinak-

https://www.go­ogle.cz/search?q=ne­tradi%C4%8Dn%C3­%AD+americk%C3%A9+re­cepty&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&d­cr=0&ei=PAXrWZje­GaiP8Qemo6L4BQ

Oběd- fastfood (Burger King, Wendy´s, Subway, White Castle, Friday´s, Taco Bell, Pizza Hut, KFC) v práci, logicky!
Mc´Donalds NE!, pokud nejste černé barvy pleti… tam maj často dollarmenu.

Večeře se tráví v přežírárně. Jsou to ty typy „žrádelen“, kde za symbolické vstupné (většinou 6.90 až 9.90) si na stůl sám naložíš, kolik sníš. A tam to pak jede!- začínáš různý mamas zupy, pak stejky, maš potejdou uit egg, grild ribs- sweet samozřejmě, různý čikeny na sladko a hlavně crispy na různý způsoby, to se ani nedá pochopit, stejně jako tam najdeš třeba polské golombki atd. ;), záleží na přežírárně. V těch lepších pikolík ty žebra a kuřata tahal z udírny přímo v jídelně, kde je maže sajrajtama a všichni slintaj po zemi a více sežerou, což je tam žádoucí a to jsem nepochopil stejně jako třeba, že nedopitej chlast se všude leje do dřezů a výlevek, místo zpět do lahve.

Anytime svačinka- HOT DOG!!!

anonym

Typická americká snídaně – vajíčka, slanina, párky s toastem a k tomu vynikající palačinky s javorovým sirupem .. Typická americká večeře a oběd – Večeře je spíše hlavním jídlem dne a tvoří jí předkrm (obvykle salát, polévka, smažená kuřecí křídla nebo smažené brambory) a hlavní jídlo. Více ve zdroji:

Zdroj: https://www.a­merika.cz/tag­s/jidlo-v-usa

Klaproth

Z amerických filmů znám pokrm pečený krocan.

Lamalam

Jak jsem si za dva roky pobytu v USA stačila všimnout, Američané si nepotrpí na velké domácí vyvařování. Jedí většinou venku. Snídají cestou do práce, obědvají ve fastfoodu (v každém i sebemenším městě je jich několik, na Aljašce jsou nejpopulárnější Burger King, Arby’s a Waffle House), na večeři obvykle chodí do restaurací typu „all you can eat“. Jenom občas zajdou na večeři do klasické drahé restaurace. Doma připravují večeři pouze při zvláštních příležitostech, o víkendech snídají také doma. Několikrát jsem byla pozvaná na večeři k někomu domů. Vždy to bylo stejné – stejky, stejky, stejky v sezóně humři nebo krabi. K tomu salát, vařená kukuřice, brambory. Po večeři jablečný nebo častěji dýňový koláč. Pokud jsem výjimečně zůstala i na snídani, tak bývaly lívance utopené v javorovém sirupu, vajíčka, slanina, džus a americká parodie na kafe. Největší domácí vyvařování mají na den díkuvzdání, to bývá krocan s ořechovou a kaštanovou nádivkou, bramborová kaše a brusinková omáčka. Pečou slavnostní pekanový koláč. Na vánoce jedí to samé, navíc dělají i vánoční roastbeef.

WhiteCrow

Fish and chips

zjentek

Když musíš věci dělat složitě, no tak si nacpi krocana, bude to sranda. Vymysli fantastickou nádivku (to může bejt cokoliv), narvi do krocana obě ruky a pěchuj a pěchuj! Nahřej troubu, pekáč a rozpal krocana pěkně do růžova ;)