Cermak

Jakou značku mají kvalitní bezšňůrové vysavače?

Jaká značka má kvalitní bezšňůré vysvače ?

Odpovědi
Hlada

Žádná.
Pro kvalitní vysávání je potřeba výkon, který žádná přenosná baterie nedodá.

Jiří Bohumil

Je to moc široké spektrum výběru a možností. Jde rovněž o to, o jaký vysavač máš zájem. V současné době jsou to většinou „tyčové“ a v kombinacích, tak i robotické. A druhů a výrobců mnoho.
Co se týká zkušeností s různými druhy a výrobci, to by Ti nejlépe mohlo pomoci zjistit na recenzích, třeba na Heurece, případně u prodejců.
Osobní zkušenost mám zatím dobrou se staršími klasickými robotickými vysavači RobZone 3.0. V současnosti se již tento konkrétní typ nevyrábí.
Jde o robotický vysavač zejména vhodný na koberce, které máme všude.
Nové se mi zdály dosti drahé, takže jsem je nekupoval a měl jsem o nich dosti pochybnosti. Ale získal jsem první náhodou, když jsem jeden „našel“ vyhozený, zhruba před dvěma lety, v elektro kontejneru. Když jsem jej vyčisti a zrepasoval akubaterii, byl jsem velmi mile překvapen, jaký je to „pracant“. Pak jsem ještě „narazil“, náhodně na Bazoši, na další dva, výhodně po pár stovkách (původně na ND), ale opět jsem je snadno zprovoznil (většinou vadná aku baterie, kterou zrepasuji za cca 250,– Kč / jinak nová 1300,– Kč/) a tak už jeden mám i na chatě a jeden jako rezervu.
Každopádně, pokud o aku vysavači uvažuješ, důležité je, aby měl každopádně baterie typu LiIon a pokud možno s co největší kapacitou.

elkon

Z dlouhodobého hlediska žádné. „Dráty jsou dráty“. Nikdo vám nezaručí dlouhodobější životnost baterií. To je stejné, jako u sekaček a dalších strojů. S výjimkou vrtaček, bez kterých by se často některé práce prováděly složitě, lze je pořídit za solidní cenu a při firemních pracích se brzy zaplatí a vydělají na sebe.

majki636

Mám vysavač od oravi, za pár kaček a jsem s ním spokojená. Nemyslím si že vysavač za několik tisíc by mi udělal jinou službu ;)

IvkaH

Máme v práci tady ten 2 v 1 a je super, hlavně ten malý vycvakávací se vždycky hodí www.orava.eu/cz/cs/bez­snurovy-tycovy-vysavac-2v1-neptun

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

PetaKo

Vy co máte vysavače od oravi, tak jsou na tom ty ruční s výkonem dobře ?

Jiří Bohumil

Hlada- vše má své výhody a nevýhody. To jsem si myslel rovněž, ale byl jsem překvapen, že i ty „bateriáky“, v mém případě ty robotické (viz výše), jsou docela účinné a praktické.
Zkušenost – místnost pokoj, volné podl. plochy cca 20 m2, koberec, stálý pohyb 2–3 koček a 1–2 psů a dvou osob. 1 x za týden jej „pustím“ na 30 minut a je vysáto docela perfektně ( „nacpán“ 1 litrový zásobník). Vyberu zásobník, pustím do ložnice cca volné podl.plochy 10 m2 na 15 minut a rovněž dobře vysáto. Pak totéž na malé předsíni a opět OK. Bez hlídání a práce, „maká“ sám.
1 x za měsíc „projede“ totéž manželka vše „síťovou“ klasikou a náplň a množství nečistot zhruba shodné.