Dr. Darko

Jaká země se vám vybaví, když řeknete slovo ráj?

Nejlepší odpověď
marci1

Nebeský eden země asi není, tudíž Česko-území zvané Český ráj. 🙂

Další odpovědi
Kelt

Zemský ráj to na pohled – česká země
Ráj – když čtu Bibli , tak země na středním východě.
A našel bych více asociací, například ležím na pláži a kolem holky nahoře bez – taky ráj a bez určení země.

aliendrone

Země žádná, spíš „území“. Primárně oblast „Český ráj“, a vzápětí „území“ RaJ (Restarace a Jídelny) s následným číslem části Prahy (tehdy 1–10). To bylo opravdu KRÁSNÉ území a jak moc v něm bylo dobře, veselo a vůbec! ;) :D :D

annas

Jaká země? Známá země.

Která země?: Země česká, domov můj… zemský ráj to na pohled. Najdeme u nás krásná místa, . Záleží na tom, kde se komu líbí.

Je rozdíl mezi zájmeny jaký a který.

Hufnágl

Rusko

Drap

Eden

Ametyst

Seychely.

Pepa25

Karviná – Ráj 🙂

Teď vážně: Madeira – zelený ráj …

elkon

Žádná, kdysi to byla zkratka pro pohostinské provozovny. To se mi vybaví.

dudu

Kouzelná zahrada kdesi v subtropech a v ní dva zahradníci – Eva a Adam /ve starohebrejštině „ta co dává život“ a „červeno-hnědá zem“/.