jaká význam má tento znak #

v některých větách jsem viděla tento znak #, takové „kuří nohy“ a nevím v jaké souvislosti jsou tam vkládány: např. Renáta # 158

Nejlepší odpověď
annas

Podle ČSN 01 6910 se tato značka jmenuje dvojitý kříž a užívá se jen ve spojení s následujícím číslem (nahrazuje slovo číslo).
Čteme tedy takto: Petr číslo 244…
Tzv. kuří nohy se jmenují stejnítka. V sestavách je možné opakovaný výraz na dalším řádku nahradit stejnítky (uvozovkami), které se píšou pod první písmeno opakovaného slova. Opakovaná čísla stejnítky nahradit nelze.

Další odpovědi
Retko

Nejsem si jisty spravnym vyznamem. Ale nejak me trklo, ze to asi bude „telefonni cislo“, nebo „volejte“. Sedelo by to?

mojitek

ten znak znamena „číslo“

panenka

JEDNÁ SE O TELEFONNÍ ČÍSLO

fortin

Jestliže se podobné znaky objevují na webových stránkách, jde o kód v html. Stránka však bude špatně napsaná a internetový prohlížeč si s tím neporadí.

Zdroj: http://valida­tor.w3.cz/