Jaka to je malovana patina?

V cem spociva technika malovani patiny na zed a jake barvy se u toho obycejne pouzivaji?

Odpovědi
anonym

Aby byl dosažen efekt „stáří,opotře­bovanosti“
stěny,nepoužívají se běžně,pokud vím,nějaké spec.
barvy.Určitě existují, ale pokud se nechce
něco vysl. spec.,bohatě stačí obyč. tempery,vodov­ky,mal. pigmenty,coko­li,třeba saze,inkoust, tuš, téměř cokoli.Použití a výběr je odvislý od záměru.V 1. řadě-materiál by měl být lazurovací= průhledný,ne moc kryvý.Tak"ako­rát.„Takhle na dálku.......E­xistují i techniky-šumrování=
lehký "nátěr“ žádoucího špičkami polosuchého štětce,batiko­vání=hadr apod. namočený a podle potřeby lehce vyždímaný(důležitá je i struktura hadru),lazura se dá samozř. stříkat,třeba fixírkou,štět­cem.....Fanta­zii se meze......