fcoop

Jaká tak asi byla obvyklá praxe?

Trochu morbidní – co dělávali vítězové těch nesčetných bitev v historii s těmi hromadami mrtvých? Museli znát rizika…
A co tak asi dělali s poraženými a hlavně – se zraněnými nepřáteli?
Moc se o tom nediskutuje. Zřejmě z vrozené ohleduplnosti a taktu.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Tak bych to viděla na hromadné hroby vysypané vápnem a
ti zranění?????? no nějaký lazaret , jednoduché ošetření …a pokud nepřežil patřil do hromadného hrobu

jistě se najdou různé názory -ráda si je přečtu

Další odpovědi
anonym

Jak v které válce.V dokumentu Velká vlastenecká válka bylo,že se Rusové o německé zajaté zraněné vojáky postarali.Tak si myslím, že tu jejich „péči“ přežili jen někteří.Rusové neměli jídlo ani pro sebe.Někteří se beze stop ztratili v nějakém gulagu,masové hroby se objevují ještě dnes. V bitvách historických to bylo asi obdobné.O mrtvé se nestará téměř nikdo.Proto asi byl tyfus,žloutenky a nevím jaký ještě nemoci.Taky se ostatky pálily,popel se nechal,příroda se postarala o zbytek.

led

V staroveku a stredoveku:
Pokiaľ to bolo voľne v prírode – nepriateľskí mrtví ostali tam kde padli, vlastných väčšinou spálili na pohrebných ohniskách. V obciach a na poliach nepriateľkých mŕtvych hodili na smetiská.
Zajatých a zranených nepriateľov popravili, prípadne predali do otroctva, niektorých tých vzácnejších vrátili za výkupné.
Novodobé:
mrtvych pochovali, zajatých ošetrili a použili na rôzne práce v zajateckých táboroch, prípadne vymenili za vlastných zajatých. Po skončení vojny sa väčšina zajatcov najzájom vymenila.

HOMER

No tak například je všeobecně známé,že základy Velké čínské zdi jsou plné mrtvých těl nepřátel..Co se týče zraněných,tak si myslím,že je buď zabili,zotroči­li,nebo se zranění vrátili zpět,anebo pomalu zemřeli..

michalpox

Zajímavá otázka?Podle mne je pohřbili nebo spálili.