Gus_Fring

Jaká/která světová velmoc má náš malý stát nejvíce v oblibě?

Myslím tím významný stát, nikoliv malé a bezvýznamné státy jako jsou Slovensko či Polsko, které nás mají v oblibě, stejně tak jako my je.

Nejlepší odpověď
marci1

Světová velmoc žádná. Ta má v oblibě sama sebe. 🙂

Další odpovědi
JežíšKristus

Samozřejmě USA, byli zde všichni – King, Pence, Obama…

Když v Americe řeknete, že jste Čech, tak si každý na Prahu nevzpomene, ale každý si vzpomene na Havla. Toho tam znají a respektují všichni (osobní zkušenost).

Co se týče politiky, tak ČR je v řadě otázek jediným spojencem USA v rámci evropských států. Ochota stavět radar, názor na Izrael a Jeruzalém, akvizice Coltu a vyzbrojování americké armády… a tak dále 🙂

Potom tedy Německo, z něj tečou přes EU do ČR miliardy eur. Nově máme od Saska vakcíny a lůžka zdarma. Společnou historii netřeba zmiňovat.

Drap

Neni takové velmoci.

Kepler

Velmoci na nás házejí bobek, Třeba většina Američanů si myslí, že Praha je v Rakousku. Pro rusáky jsme byli zajímaví jen do doby, kdy jsme jim dodávali uranovou rudu a ocel a měli strategickou polohu v rámci Varšavského paktu.

Mc Merkurion

… bejvslej CCCP … furt se sem jeho občané vrací, a někteří tu i pracují …

Schluker

Zalezi na definici velmoci. Ale podle dejin 20. Stoleti asi Nemecko a Rusko. Meli nas tak radi, ze nas okupovali.

Mr. Marek

Spojené státy americké, ale vždy spíše za Republikány, kteří se k nám chovali čestně.

PepasAvalonu

Rusko přece. Poláci, Češi, Rusi se dobře znají. A nás vlezdoprdýlky Rusi mají v oblibě. :D

plebs

Čína pro vývoz zboží do Česka některé solidní jiné šmejdy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.