Dzejkob

Jaká střední škola, se dá představit, pod pojmem „Průmyslovka“ ?

Dá se například za „Průmyslovku“ označit školu s názvem Střední učiliště Strojírenské a Elektrotechnické? Nebo, podle čeho se označuje, že je škola Průmyslovkou? (Musí mít slovo Průmyslovka v názvu a nebo je důležitější obory, které se na dané škole vyučují?)

Nejlepší odpověď
Drap

Ano dá. Každá specializovaná, pouze však obory maturitní

Další odpovědi
hanulka11

když je to učiliště není to průmyslovka
mělo by mít průmyslová škola v názvu

radce

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA, například strojnická nebo elektrotechnická, zakončená maturitou…

peter_4

Abych se přiznal, tak bych v tom měl asi guláš, protože dnes už i některá gymnázia mají zaměření.
Předpokládám, že společný jmenovatel zaměření průmyslových škol bude nějaký obor hodící se k průmyslu, tedy ne například matematika.
Od učňáku se tedy nejspíš liší na první pohled tím, že má maturitu jako jasnou věc, zatímco na účňáku je to formou nástavby.

Určitě zajimavá otázka, jestli je nějaké přímé dělení a rozdělení od ministerstva školství, také by mě zajímalo.