Gus_Fring

Jaká strava je lepší pro co nejlepší intelektuální schopnosti?

S minimem cukru, tedy tzv. bílého jedu a nějaká vyvážená a zdravá anebo dostatkem cukrů, když glukóza je důležitá pro mozek?

Odpovědi
Kelt

Jenom v potravě to není. Záleží i na spánku, odpočinku a podobně. Strava by měla být vyvážená, občas i čokoláda a jiné.

anonym

Tady mě napadá: borůvky, chia semínka, ovesné vločky a samozřejmě hořčík pomáhá pro správné fungování nervového systému. Dostatek spánku, cvičení (třeba luštění osmisměrek) a taky pohybové aktivity. Obecně pestrá strava a pozitivní mysl 🙂

da ny

Především jde o dostatek Omega 3 ve stravě (obecně je v populaci velký deficit).
Mozek pro svou činnost a „intelektuální schopnosti“ potřebuje v dopoledních
hodinách dostatek „zdravého“ cukru a sacharidů. Pestrá, lehčí strava.
Jinak se doporučuje alespoň 1 stěna pokoje (zejména dětského) v modré nebo
žluté barvě.
Od kojeneckého věku pouštět Mozarta apod., před spaním.