Kapicka

Jaka sila by byla lepsi?

Budeme delat referat z fyziky a potrebovala bych poradit o jake sile ho mam udelat a , o ktere by bylo vhodne povifat nejlepe jestli napr. o gravitacni apod. dekuji

Nejlepší odpověď
Pájo

Nabízí se základní síly (v makrosvětě), tj.:

  • gravitační a
  • elektrostatická

Pružné (elastické) síly, tj:

  • tahová a tlaková, ohybová, smyková a torzní

Odporové síly, tj.:

  • síla smykového tření (mezi pevnými tělesy)
  • síla vnitřního tření tekutin a
  • odporové síly při pohybu těles v tekutinách

Povrchové síly, tj.:

  • na rozhraní dvou prostředí – povrchové napětí

Tíhová síla a tíha, tj.:

  • gravitační síla, ale i síly setrvačné, tedy i odstředivá síla
  • statické vztlakové síly (hydrostatické, aerostatické)

Síly v elektromagne­tickém poli, tj.:

  • elektrické síly
  • magnetické síly

atd.
Zdroj: wiki

Záleží hlavně na tom, ke které síle najdeš nejvíce podkladů a informací a která z nich ti je vlastně „nejbližší“.

Další odpovědi
Michal Kole

Udělej o hydrostatické vztlakové síle ve vodě. V mořské je větší než ve sladké v bazénu.
Pokud umíš plavat, můžeš popsat i vlastní pozorování.

led

Kapička, prirodzene o tej sile, o ktorej viete najviac. Ale niekedy je dobré urobiť pravý opak. Venovať sa téme, ktorú poznáte najmenej a dobre si ju naštudovať…
A hneď budete vedieť aspoň o dvoch silách.