Lukas27

Jaká rouška či respirátor jsou opravdu funkční proti coronaviru.Jsem právě v Itálii a trochu se tu s virem roztrh pytel.

Odpovědi
cochee

Pokud mosoj věří tomu, co napsal, pak může zemřít.

Rouška vůbec žádná. Respirátor pouze nejvyšší kategorie, značené FFP3, ale i tam je účinnost „pouze“ 99% a navíc, nevím, jak je tomu u koronaviru, ale některé z virů se dokáží šířit i přes sliznici např. očí.

Ochrannou funkci respirátoru pak snižuje téměř k nule jakákoli nedokonalost přilehnutí k tváři a také vousy, stačí „strniště“ staré pár dní.

mosoj

Téměř každá, ale pouze jednorázově. Takže po každém použití vyměnit.

Reezo

Nejlepší by byla asi respirační maska s filtrem, která bude krýt celou tvář.