Kelt

Jaká pomsta nebo odplata byla provedena po nejdéle známé době?

Otázka možná divně formulovaná, takže příklad. Například Hrabě Monte Christo byl falešně obviněn, odsouzen a pak zbohatl a začal se mstít těm, kteří mu ublížili. Tam to bylo asi po 20 letech. Je to sice historický román, ale přesto by mne zajímalo, zda lze někde najít ještě delší dobu, kdy se někdo nějakým způsobem pomstil druhému. A klidně to může být literární fikce nebo historická událost. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to velmi uspokojivé. Dovolím si parafrázovat: pomsta, tchýně, uzený, nejlepší jsou studený.

Další odpovědi
led

Pozrite sa do novín, televíziu, aj teraz ešte nájdete ľudí, ktorí sa mstia za krivdu spred stáročí, tisícročí. Nieto ešte taký mikročas, ktorý uplynul od čias socializmu u nás.

Ale krivda od suseda pod nami, tá pretrvá určite viac než… O čo išlo? „Viete pán inšpektor, som taká obyčajná ženská ako zvyčajne pri upratovaní smeti vyhadzujem z okna a on mal otvorené okno. No, prestavte si, poštval na mňa policajtov, že som bordelárka a zasvinila som mu jeho byt. Ale veď ja mám doma čisto, tak čo mu prekáža? Šak nech si uprace, keď má doma svinčík. Nie?“
PS. chceli ste „literární fikci“ (ale založenú na skúsenostiach v činžovných domoch)

Drap

Jistě i tebe zastihly zprávy o nepokojích v USA, kde se mstí za otrokářství, ale také Columbusovi za objevení Ameriky.

Kryšpín

Triáda, jakuza, turecka i ruská a sicilská mafie to má na sto let.