dmatejek777

Jaká paní hlásí odjezdy a příjezdy vlaků ČD? A jak to funguje? Je to živě, nebo přednahrané?

Odpovědi
anonym

„Jaká paní“ nemám tucha (nejspíše nějaká moderátorka či hlasatelka) – ale samozřejmě, že vše je „přednahrané“ – dovedeš si představit, kolik by ČD musely zaměstnávat zbytečných lidí???
Pokud je potřeba nahlásit něco aktuálního – nenadálého, sedne k mikrofonu někdo z aktuální směny.

zistan

Nahrály slova a slov spojení a počítač pak složí potř.hlášení nahrávají to nejčastěji moderátoři Čro

mosoj

Patří konkrétním hlasatelům a je nahrané.
http://www.pro­zeny.cz/magazin/zdra­vi-a-zivotni-styl/zaujalo-nas/19346-hlasy-z-metra-i-vlaku-ci-jsou

quentos

živě těžko, to by se musela rozkrájet, ten hlas je (je-li ženský) u všech českých hlášení na všech stanicích stejný, to můžu s klidem prohlásit, už jsem ČR vlakem procestoval skrznaskrz :{)>

Kelt

Taky jsem se divil tomu, proč hlasatel na nádraží v Pardub icích, Olomouci i jinde má stejný hlas. Patrně to bude zvuková nahrávka.

Araxis

Určitě nahrane.Nikdo by neplatil osobu která tam bude sedět 24h denně a mluvit ještě v jiných jazycích.
V pražské MHD můžeme slyšet hlas Evy Jurinové .Tehdejší moderátorka zpráv na Nově a dnes (ještě možná) mluvčí Motolské nemocnice.