jirka F

Jaká opatření byste doporučili, aby mě přestala bolet záda?

Dnes jsem se probudil nejspíše s přeleželými zády, hlavně jak jsou lopatky, zkoušel už jsem i masáž, ale to nepomohlo, tak tedy poraďte co dál.

Nejlepší odpověď
quentos

Podle R. McKenzieho (jehož knihy v době zavřených obchodů těžko seženeš) je první pomoc (navzdory tomu, co se povídá) lehnout si na břicho a pravidelně dýchat. Ono se sice říká, že poloha na břiše páteři škodí, to je ale pravda pouze o dlouhodobém setrvání v této pozici, nikoli o krátkodobém.
Až otevřou obchody (nebo koneckonců i přes internet), počti si – podrobněji to popisuje jeho kniha „Léčíme si záda sami“.

Další odpovědi
elkon

Na páteř existují různé cviky, ale pokud nemůžeš zajít na rehabilitaci, tak zkus třeba tohle: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=61sAOYmr0wE&t=89s
je to vynikající.

da ny

Kolik sérií masáží máte za sebou? Základem je 8 –10 masáží 2× týdně (ne v akutním stavu bolesti a ústřelu), pak tzv. udržovací, tj. 1 – 2× měsíčně.
Svou roli může hrát i lůžko/matrace. Správné cviky.
U hrudní, bederní části páteře i šíje velmi dobře funguje reflexní maáž na pravé (možno i levé) noze. Popsal ve své knize Ing. J. Janča. Tuto metodu používají i někteří maséři (před začátkem vlastní masáže).
Vím, o čem mluvím, léta používám, naučila jsem i děti.
Klienti byli spokojení. Učila jsem je, aby si pomáhali i sami.
/ Prošla jsem různými kurzy masáží pro zdraví. Několik let jako vedlejší pracovní činnost./

Pepa25

Moje fyzioterapeutka také nedá dopustit na MDT. Některé cviky jsou i názorně na YT, např. viz odkaz.

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=qnzg5ry1p10

da ny

Bolesti pataře, zad i při nedostatku jodu.
https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/na­turvita-jodikal-80-tbl/#utm_source=se­arch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_content=pro­ducts-opesBB&utm_ab=1787%2F­2&utm_term=na­turvita-jodikal-80-tbl
Nebo 1 – 2 x týdně sedací koupel v Prešovské soli (šmoulí vodě :)).