Avatar uživatele
FreddieR

Jaká neobvyklá a vtipná slova, které se již příliš nepoužívají, znáte?

Znáte slova, která nejsou v češtině příliš používaná, ale jsou něčím zajímavá nebo jsou vtipná?

Děkuji za odpovědi.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst před 1601 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

  • Blahorodí, libo-li vám komoně rajtovati?
  • Toť se ví, že nelibo, ty dobytče hovězí! Což zapomněl jsi, že bolení hřbetu veliké mám?

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
EKSOT123

Chtěl jsem vyzkoušet nové střevíce, ale zastavili me esenbáci, anžto jim asi moje krůčeje přišly nějaké divné.
Některá slova by asi bylo vhodné vrátit zpět. Třeba takový přírodozpyt by mohl být přínosnější než dnešní přírodopis – biflování.
Vtipná bývají slova vytvořená pro pohádky.
Mě se líbí složeniny a odvozená slova. Sice to nejsou archaismy ani historismy,… možná se mi složeniny líbí proto, že se v češtině zas tolik nepoužívají jako třeba v němčině, a tak člověka více zaujme ta konstrukce.(bez­břehý, bezmezný, blahobyt, bodlák, číšník, držgrešle, fantasmagorie, haraburdí, holobrádek, hrůzostrašný, chytrolín, koniklec, kotrmelec, krkolomný, listonoš, lomikámen, majoránka, marcipán, mateřídouška, mimochodem, mrakodrap, okamžik, pampeliška, petrklíč, pomněnka, potroublý, přizdis*áč, skálopevný, skotačit, slibotechna, strašpytel, tajtrdlík, tlučhuba, úskalí, velbloud, větroplach, vydřiduch, vystrnadit, zákoutí, zátiší, zlatovláska, zvukomalebný…)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Jsou nejspíš krajová: kuntrfály, kladenka a dektura. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nejni to slovo, ale jen hříčka: Lenin je v Ječný …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Minecraft.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek