FreddieR

Jaká neobvyklá a vtipná slova, které se již příliš nepoužívají, znáte?

Znáte slova, která nejsou v češtině příliš používaná, ale jsou něčím zajímavá nebo jsou vtipná?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Kepler

  • Blahorodí, libo-li vám komoně rajtovati?
  • Toť se ví, že nelibo, ty dobytče hovězí! Což zapomněl jsi, že bolení hřbetu veliké mám?

Další odpovědi
EKSOT123

Chtěl jsem vyzkoušet nové střevíce, ale zastavili me esenbáci, anžto jim asi moje krůčeje přišly nějaké divné.
Některá slova by asi bylo vhodné vrátit zpět. Třeba takový přírodozpyt by mohl být přínosnější než dnešní přírodopis – biflování.
Vtipná bývají slova vytvořená pro pohádky.
Mě se líbí složeniny a odvozená slova. Sice to nejsou archaismy ani historismy,… možná se mi složeniny líbí proto, že se v češtině zas tolik nepoužívají jako třeba v němčině, a tak člověka více zaujme ta konstrukce.(bez­břehý, bezmezný, blahobyt, bodlák, číšník, držgrešle, fantasmagorie, haraburdí, holobrádek, hrůzostrašný, chytrolín, koniklec, kotrmelec, krkolomný, listonoš, lomikámen, majoránka, marcipán, mateřídouška, mimochodem, mrakodrap, okamžik, pampeliška, petrklíč, pomněnka, potroublý, přizdis*áč, skálopevný, skotačit, slibotechna, strašpytel, tajtrdlík, tlučhuba, úskalí, velbloud, větroplach, vydřiduch, vystrnadit, zákoutí, zátiší, zlatovláska, zvukomalebný…)

Ametyst

Jsou nejspíš krajová: kuntrfály, kladenka a dektura. 🙂

Mc Merkurion

… nejni to slovo, ale jen hříčka: Lenin je v Ječný …

Lotr2008

Minecraft.