Kepler

Jaká nejstarší vozidla vídáte v běžném provozu?

Téměř denně vídám Jawy – kývačky, dokonce i jeden pérák, pak občas nesmrtelné vejtřasky.

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Jízdní kola a ruční vozíky.

Zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Vozidlo

Další odpovědi
Drap

Pérák se občas objeví Tatra 57, dvě staré Felicie bez střechy, občas je viděti pařeza, stadiony a podobné stroje.

aliendrone

Celkem běžně lze ještě potkat Felicie, obecně auta vyrobená kolem roku 2000. Fáčka a starší už jen zřídka. :)

Ametyst

Jeden Citroen BX.

elkon

U nás toho moc neběhá, soudím, že starší vozidla jsou hlavně v místech, kde je menší kupní síla. Nepočítám veterány, ty občas potkáme všude.

orwell

Častěji vídám Škodovky 105, 120, pár Žigulíků VAZ 2101, 2105 a taky něco, co nedovedu identifikovat. Sám vlastním jízdní kolo Favorit (rok výroby 1967), stále funkční a používané.

Arne1

Předevčírem jsem potkal starého Spartaka (nikoliv Oktávii). Byl krásně vypucovanej a na normálních značkách.

Justin1

Asi před měsícem jsem viděl vejtřasku a před týdnem wartburg.

Dochy

Různě… Teď o víkendu jsem v Rakousích potkal trabanta (krásnýho) a u náš u pumpy pionýra (taky docela naleštěnej)

Rokio

Tak tím je stará Škodovka.

Justin1

Stará vozidla jsou k vidění i na železnici.