Kryšpín

Jaká negativa mohou následovat, když se zvyšuje obchodní válka mezi USA a Čínou?

Pro Českou republiku, Evropu i dluhy.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak částečně už USA od vysokých dovozních cel ustoupily, je to pochopitelné, přestože Trump chce bránit domácí průmysl. Jinak ekonomiky všech států na světě jsou už tak propojené, že by se zvyšování cen postupně projevilo téměř všude, vč. EU i ČR.

Další odpovědi
Edison

Především zdražení… A nechci malovat čorta na zeď, ale největším věřitelem USA je Čajna… Kam že to může vyústit???

aliendrone

Záleží na tom, JAKÝ postoj se k té obchodní válce zaujme. (víš jak to je s „tím třetím“, když se dva perou) Ale ani v nejmenším nepochybuji, že naše dem(ent)tokratická prasátka by zaujala postoj, který by nás stál další vynaložené peníze. :(

Je to jen furóre pro blbeesy, USA si ani náhodou nemohou dovolit opravdovou obchodní válku s nejsilnější mocností světa, obzvláště když je to jejich hlavní věřitel. Možná jde jen o zástupný důvod k něčemu JINÉMU. :)

Pepa25

Klesají finanční trhy: akcie dovozců, vývojců (kvůli obavám z odvetých opatření, všech firem (politické nejistotě). Lidemp roto klesají úspory v penzijních fondech. Má to vliv na kurzy měn. Někdo si může polepšit (ekonomicky nebo politicky), ale celkový dopad v případě otevřených ekonomik je negativní.